18 takımlı TFF 1.Ligde Balıkesirspor ligin ilk 9 haftası sonrası topladığı 13 puanla tam göbekte..

Öncelikle hedefi kümede kalmak olan ve maddi sorunlarla boğuşan. Gelmesi gereken yerden(!) istenilen düzeyde destek  alamadan mücadele veren bir ekibin 9 hafta sonunda topladığı puan ve pozisyonu kesinlikle başarılı..

Bunu bir yere yazmalıyız..

Peki en azından ilk yarı sonrası Balkes'in yeri ne olur derseniz, tek tek inceleyelim..

Milli maç aradı sonrası içerde 9 puan ve 13. sırada ki Ümraniyespor' u ağırlayacağız..Alınması gereken ama çok zorlu bir maç olacağı kesin..

Sonra ezeli rakip Bandırmaspor deplasmanına gidilecek. Şu ana kadar topladığı 5 puan ile 15.sırada olan Banban elindeki mevcut kadroya rağmen  bu sezon hayal kırıklığı..Bu maç Balıkesir derbisi olduğu için psikolojik yönü ağır basıyor ve skor tahmini zor..

Balkes'in sonraki rakibi ise 16 puanla 3.sırada yer alan Süper Lig adayı Samsunspor. Bu maçtan alınacak 1 puan bile çok şey ifade eder..

Sonra bir başka zorlu rakip Istanbulspor'a konuk olacağız..Bir türlü şansımızın tutmadığı Boğalar ligde 17 puanla 2.sırada..

Sonra ki hafta ligde kalmadı mucizelere bağlı olan 1 puanla ligin dibine demir atan Eskişehirspor'u ağırlayacağız ki 3 puan almazsak çok ayıp olur..!

Sonra ki rakip ise yine bize ters gelen15 puanla ligin 5.sırasında yer alan  Ankara Keçiörengücü.. Bu maç suni cimde oynanacağı için hiç bir beklentim olmayan bir karşılaşma olur..

Balkes'in bir sonraki rakibi ise ligin 'para babası' 16 puanla 4.sırada ki  Adanademirspor.. 1puan büyük başarı..

Ligin ilk yarısının son maçında ise 14 puanlab6.sırada yer alan Altınordu ya gideceğiz.. Puan alınabilecek bir maç olarak görüyorum..

Netice Balkes ilk yarıda kalan haftalarda 3 aşağıdan 5 yukarıdan takımlarla karşılaşacak.. Alacağı neticelerde Balkes'in durumunu üç aşağı beş yukarı belli edecek..