Neredeyse 3 haftalık bir aradan sonra bugün Balkes'i Ümraniye önünde seyredeceğiz.

Ligin güçlü ekiplerinden Altay gibi bir ekibi deplasmanda farklı mağlup etmenin getirdiği moral motivasyonun devam ettiğini düşünerek Ümraniye karşısında da Balıkesirspor'un 3 puan alacağını ön görüyorum..

Öncelikle alt sıralardan bir an önce kurtulmak isteyen Ümraniyespor için çok daha kritik bir anlam taşıyan bu karşılaşma Balıkesirspor açısından da çok fazla önemli..

Öncelikle Ümraniyespor'dan alınacak 3 puan rakiple aramızdaki puan farkını açacak ve Balıkesirspor'u ligde kalma hedefinde çok iyi bir konuma getirecektir..

3 puanın bir başka tarafı ise 150 milyon g9bi bu ligin üstünde b8r bütçe ile kadro oluşturan ve yıldızlar topluluğundan kurulu Yılport Samsunspor gibi bir takımın 1 puan gerisinde olmak anlamı taşıyacak ki; o zaman kentte harekete geçmesi gereken ama bugüne kadar bir türlü istenilen düzeyde destek vermeyen kesimlerinde bu takıma destek olunması yolunda istişare yapmalarını sağlayacaktır..

Düşünün bir kere  çuvalla parası olan Samsunspor ile bu yoklukta kafa kafaya gelmişsiniz..

Böyle bir manzara çok şey ifade eder..

Onun için tabi ki Ümraniyespor' u yenip 3 puan alarak rakiple puan farkını açmak çok iyi ama milyonluk Samsunun sadece 1 puan gerisine gelmek çok daha iyi ve anlamlı olacak..