Bugünkü Haberler

“ADAM GİBİ ADAM”

Evet tam da bu konudan bahsedeceğim. Cinsiyet olarak bakarsak erkeklerin hepsi adamdır değil mi? Ama adam gibi adam olanların sayısı artık neredeyse parmaklarımızın sayısını geçmeyecek şekilde!

Giyim, kuşam, cepteki kabarık cüzdan, masaya koyulan araba anahtarı maalesef ki adamlığın simgesi değil bilin istiyorum. Adam gibi adamlar zoru gördüğünde kaçmaz. Ailesine, ilişkilerine, yaşadığı çevreye değer verir. İncitmemek, kırmamak için elinden geleni yapar. Bir insana bir konuda güven veriyorsa o insanı asla yarı yolda bırakmaz. İstiyorsa da, istemiyorsa da dürüstçe dile getirir herşeyi. Çünkü adamlık bunları gerektirir.

Şunu da belirtmek istiyorum ki; her güzel giyinenin cebinde para olanın içinde adamlık yok demiyorum kesinlikle… Konu tamamen karakter meselesi….

Adam dediğinin bir karakteri olmalı bir kere. Öyle dış görünüşe bakarak değil, o kişinin içindeki duygu ve düşüncelerle yargılanır adamlık. Merhametinden tutun, sadakatine kadar duygular varsa içinde, kimseyi incitemiyorsa bir erkek, benim gözümde adamlık odur işte.

Cebindeki paranın verdiği güçle, herkesi etkileyeceğini düşünmekle olmuyor bu işler. Özellikle karşı cinsiyette birini. Hani kız arkadaşlarına karışan erkekler vardır ya, genelde onun sebebi güvensizlik olur. Öncelikle bir adam kendine güvenmeli her konuda. Ve saygı duymalı karşı tarafa… Çünkü adamlık bunu gerektirir.

Rahat bir vicdanın olsun ki, ne kadınının arkasından konuş, ne de konuştur. Çünkü adam olmak sadece erkek olmak değildir. Adam olmak tamamen karakter meselesidir. İçinizde de o karakter yoksa ben daha ne diyeyim…


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa