Balıkesir CHP Milletvekili Ensar Aytekin, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’na Balıkesirspor’un yaşadığı maddi kriz ile ilgili olarak yazılı soru önergesi vermiş.

CHP’li vekil Aytekin’in soru önergesinin son bölümünde; ‘’Balıkesir’in yaşamakta olduğu bu sorunlar bizleri ciddi derece üzmektedir. Taraftar gruplarının destek çağrısı yerinde ve haklı bir çağrıdır. Sporun AKP döneminde siyasallaşması haklı olarak taraftarları siyasetçilere yönlendirmektedir. Muhalefet milletvekilleri olarak elimizden gelen tüm gayreti sergilemeye hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Ancak bilinmesini isterim ki siyasallaştırılan bu spor kulüplerine önce yerel yöneticilerin sahip çıkması gerekiyor. Kulübün AKP’li yöneticiler tarafından yönetildiği son 5 yıla bakıldığında adeta ‘Balıkesirspor’u bitirin’ talimatı almışçasına çalışmalar yapılmakta olduğu görülecektir. Bu nedenle yerel yöneticilere de buradan seslenmek istiyorum. Üzerlerine düşen görevleri eksiksiz yapmalılar. Ellerini taşın altına koymalılar’’..

Öncelikle CHP’li bir vekilin Balıkesirspor diye bir kulüp olduğunu hatırlaması önemli..!

Sayın Aytekin; siz CHP olarak Balıkesirspor’a yardım yapmak istediniz de Başkan Kadir Dağlı; “Yok biz CHP’lilerden yardım almıyoruz” mu dedi.. Balıkesir il genelinde Başta Bandırma ve Edremit olmak üzere bir çok belediyeye sahipsiniz. Bu belediyeleriniz Balıkesirspor’dan bir tane ‘logolu kupa veya kaşkol’ mu almışlar..? Bu takım doğal olarak merkezdeki iktidar kimdeyse onun sırtına yükleniyor. Yarın öbür gün Büyükşehir’i alırsanız sizin üzerinize yüklenecek..! Fakat ilk kez her ne kadar AK Parti’lide olsa Kadir Dağlı’ya AK Parti iktidarı ‘gazoz kapağı’ dahi vermiyor..! Başkan Kadir Dağlı ve yönetimi Balıkesirspor’a maddi destek verecek her türlü kapıya giderek bu işler dönüyor..

Kısaca demem o ki; bakın önünüzde bir fırsat var. Ayın 17’sinde tüm CHP Milletvekilleri ve bir gün önce seçmiş olacağınız İl Başkanı her kim olacaksa tüm teşkilatınızla birlikte ‘Balıkesirspor’un Forma Gecesi’ne gelin sağlam bir destek verin de, bizde bu takımın arkasında CHP’de var diyelim. İnsan soru önergesi vermeden önce; “ben Balıkesirspor için ne yaptım;?”der..! Bunu kendi kendine demezse benim gibi biri çıkar ve adama sorar; “Sen bu güne kadar CHP olarak Balıkesirspor’a ne yaptın..?”