Altıeylül Belediyesi, iki vizyon projesinin açılışını iki özel günde hizmete açacak. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, 2. Gündoğan Mahallesi’ndeki Sultan Alparslan Millet Kıraathanesini 15 Temmuz, Sabri Uğur Parkı ve Millet Parkı’nı ise 6 Eylül’de vatandaşın hizmetine sunacaklarını açıkladı. Avcı, ayrıca Gümüşçeşme Mahallesi’ne içerisinde halı saha ve sosyal alanlarında bulunacağı millet kıraathanesinin yapımına da önümüzdeki günlerde başlayacaklarını söyleri.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, iki çok önemli projenin açılışını iki anlamlı günde yapmaya hazırlandıklarını söyledi. Vizyon projelerde ciddi mesafeler aldıklarını ve önümüzdeki birkaç ay içerisinde açılışlarını yapacaklarını belirten Avcı, Sultan Alparslan Millet Kıraathanesini 15 Temmuz, Sabri Uğur Parkı ve Millet Parkı’nı ise 6 Eylül’de vatandaşın hizmetine açacaklarını söyledi. Avcı,  “Bu süreçte vatandaşımızı koronavirüsü salgınından korurken bir yandan da şehrimize en iyi şekilde hizmet etme olanağını değerlendirmek için ciddi bir gayret sarf ettik. Pandemiyle ilgili ülkemizde güzel bir işbirliğini hep birlikte sergiledik. Şu an normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte gündemimize dönmüş durumdayız. Bahçelievler Mahallesi’ndeki Çevre Eğitim Parkı’nın yanındaki alana kapalı yüzme havuzu ve yanındaki kültür binasının inşaatına da başlamış olduk. Önümüzdeki süreçte de burayı hızlı bir şekilde toparlayacağız.  Şu an önceliğimiz 15 Temmuz’da 2.Gündoğan Mahallesi’ndeki Sultan Alparslan Kültür Evi’nin açılışını gerçekleştirmek istiyoruz. 6 Eylül Balıkesir’in kurtuluşunda da Sabri Uğur Parkı ve Millet Kıraathanesi’nin açılışını yapmayı planlıyoruz. İki anlamlı günde iki güzel projenin açılışını gerçekleştirip, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

 

GÜMÜŞÇEŞME’YE MÜJDE

 

Açılışı yapılacak projelerin yanı sıra önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak çalışmalar hakkında da bilgi veren Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “ Gümüşçeşme Mahallesi’ndeki vatandaşlarımıza da Salı ve Pazar pazaryerinin kurulduğu yerde halı sahadan millet kıraathanesine kadar büyük bir projeye önümüzdeki günlerde başlamış olacağız. Bir derdimiz var halkımıza en güzel hizmeti yapmak. Türk milleti çok güzel çok necip bir millet. Özellikle Altıeylül’de yaşayan hemşehrilerimize bir nebze olsun sorunlarına çözüm olabilmek, dertleriyle dertlenebilmek ancak bizim için şereftir. Dolayısıyla biz ‘Hakel Harameyel’ değil ‘Hadimül Harameyel” diyen Yavuz Sultan Selim’in neslinden gelen insanlar olarak milletimize vatandaşımıza hizmet etmek bizim için şereftir.Onların başındaki idarecisi değil onların hizmetçisi olmak bizim çok büyük şereftir” dedi.