AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, yeniden başladıkları kongre sürecini 10 Şubat'ta il kongresiyle nokta koymaya hazırlandıklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telekonferansla il kongresine katılım göstereceğini açıklayan Başaran, kongreden kadrolarını yenileyerek ve daha da güçlenerek çıkacaklarını kaydetti.

Pandemi nedeniyle kongreleri askıya alan ve yakın zamanda süreci yeniden başlatan Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti), İl Kongresi için geri sayıma geçti. İlçe ve İl Kadın Kolları kongrelerini geçtiğimiz hafta tamamlayan AK Parti, il kongresini 10 Şubat'ta gerçekleştirecek. Kurtdereli Spor Salonu ya da Turgut Solak Spor Salonu'nda yapılması planlanan AK Parti İl Kongresi'ne, kabineden bir bakanın ya da genel merkezden genel başkan yardımcısı seviyesinde üst düzey yöneticilerin katılması beklenirken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da sinevizyonla  Balıkesir'e bağlanacağı öğrenildi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TELEKONFERANSLA KONGREYE BAĞLANACAK

Kongre süreciyle ilgili bilgi veren AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, " İl kongremizi 10 Şubat Çarşamba günü ya Kurtdereli Spor Salonu'nda ya da Turgut Solak Spor Salonu'nda gerçekleştireceğiz. Nasip olursa Cumhurbaşkanımız telekonferans yöntemiyle il kongremize bağlanacak. Bunun yanı sıra kabineden bir bakan ya da genel başkan yardımcısı düzeyinde parti yöneticilerimiz kongremize katılacak. Ancak şu anda kesinleşen bir isim yok. 600 delegemiz ve partililerimizle birlikte 10 Şubat'ta pandemi kurallarına riayet ederek gerçekleştireceğiz. Kongreler teşkilatların yeniden yapılandırıldığı, yeni hedeflerin konulduğu, yeni heyecanla yola devam edildiği organizasyonlardır" dedi.

YENİ YÖNETİMDE GENÇLİĞİ YAKALAYACAĞIZ

İl kongresinde teşkilat kadrolarında yeniliğe gideceklerinin mesajını veren AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, " Pandemi sürecinde uygulamaya konulan kısıtlamalar ve aşılamanın başlamasıyla birlikte vaka sayıları düştü. Önümüzdeki günlerde kitlesel aşılamaların yaygınlaşıp olumlu sonuçların ortaya çıkmasıyla da inşallah pandemi süreci sona erecektir. Kongrede oluşturacağımız yeni kadrolarla birlikte pandemi süreci sonrasında çalışmalarımıza hız vereceğiz. Balıkesir'e en iyi şekilde hizmet verecek teşkilatı kuracağız. Yeni yönetimimizde kadın ve genç kotamız olacak. Tecrübesinden istifa edeceğimiz isimlerin yanı sıra siyasete yeni adım atmış kişilerde yönetimimizde olacak. Tecrübeyle-gençliğin sinerjisinden dinamik ve çalışkan bir yönetim kuracağız" dedi.