Öncelikle Rahmi Anıl Başaran’ın Trabzonspor’a transferini yabana atmamak gerek. Ama çokta abartmamak gerek..!

Rahmi Anıl’ın şu an için Trabznspor’da forma şansı bulması zor. Büyük ihtimalle Balıkesirspor’un bulunduğu lige kiralık verilecek ve orada pişmesi beklenecek. Artık bu saatten sonra bu konu Trabzonspor’un bileceği iş.. Balıkesirspor ise bu zorlu günleri fırsata çevirme yolunda önemli bir konuyu keşfetti.. Eğer alt yapıdan yetenekli futbolcular forma şansı bulurlarsa ve tabiki Balıkesirspor bu alt yapı ağırlıklı kadro ile bu ligde tutunabilirse o zaman hedef tutturulmuş olur.

Alt yapı ayrı bir yönetim tarzı ve antreman düzeni ister. Türk futbolunda alt yapı olarak tarih yazmış Serpıi Hamdi Tüzün gibi bir teknik direktör ve alt yapı yöneticiliğinde ülke futboluna büyük katkıları olan eski TFF Başkanlarından Mustafa Kemal Ulusu. Atıf Keçeci ve rahmetli Yemen Ekşioğlu gibi isimlerle Beşiktaş alt yapı futbolcusu olarak çalıştığım yıllar alt yapının ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğrendiğim yıllardı.. O dönemde onca yokluk ve zorluk içinde alt yapıdan bir çok futbolcu üst liglerde yer almış ve isimlerini altın harflerle yazdırmışlardı.

Bir dahaki dönem Kadir Dağlı ve ekibi yönetime devam eder etmez orasını bilemem ama bu saatten sonra Balıkesirspor yönetimine kim gelirse gelsin karşında 56 milyonluk borç defterini koyacak ve gözünü alt yapıya çevirecektir. Tabiki alt yapıda gökten zembille inmez. Öncelikle Balıkesir ve çevresinde genç yetenekler çok iyi izlenmeli ve bu isimler Balıkesirspor’a yolun başında kazandırılmalıdır..