Amerika’da yaşayan Türk vatandaşları Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Balıkesir Şubesine yaptığı yardımla 25 üniversite öğrencisine burs, 6 üniversite öğrencisine de bilgisayar desteği sağladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Türk vatandaşları “ABD ile Türkiye arasında yardım köprüsü olarak BTF kuruluşu vasıtasıyla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Balıkesir Şubesi’nde 25 üniversite öğrencisine burs, 6 üniversite öğrencisine de bilgisayar desteği sağladı. Konuyla ilgili açıklama yapan ÇYDD Balıkesir Şube Başkanı İsmail Erten, “Bu yıl Korona’dan dolayı zor günler geçiriyoruz. Zor koşullara rağmen derneğimizin işlerini, projelerini ve burs faaliyetlerini yürütmeye çalışıyoruz.

Derneğimiz tarafından desteklediğimiz öğrenci sayımız bu dönem daha da arttı. 132 Üniversite ve 89 Orta öğretim olmak üzere toplam 221 öğrencimizin burslarını aksatmadan ödemeye devam ediyoruz. Üstelik bu yıl derneğimizin yerini de satın aldık. Katkı sunanlara sonsuz teşekkür ederiz. Korona nedeniyle yüz yüze görüşme yapamadığımız için bursiyer öğrenci seçimini internet üzerinden görüşerek yaptık. Yine öğrenci toplantılarımızı internet üzerinden yapıyoruz. Eğitime ulaşmada zorluk çeken öğrencilerimize bilgisayar desteği vermeye çalışıyoruz. Genel Merkezimizin desteğiyle bu dönem 13 orta öğretim öğrencimize bilgisayar ve tablet desteği sağlandı bu destek devam edecektir.

 

ABD-TÜRKİYE YARDIM KÖPRÜSÜ

Türkiye’nin sosyo-ekonomik açıdan imkânları kısıtlı olan kesimlerine hizmet etmek üzere, ABD ile Türkiye arasında hayırsever amaçlarla kurulmuş bir yardım köprüsü olan BTF (Bridge to Türkiye Fund)  25 Üniversite öğrencimize burs vermenin yanında 6 Üniversite öğrencimize bilgisayar desteği sağladı.  Bilgisayara kavuşan öğrencilerimizin sevinçlerini anlatmaya kelimeler yetmez. Genel merkezimize ve Amerika’da kalbi yurt sevgisi ile atan BTF li dostlarımıza sonsuz teşekkür ederiz.Türkiye’nin Vicdanı olan bir derneğiz, bunun bilincindeyiz. Şimdiye kadar bütün zorlukları bu bilinçle aştık bundan sonrada aşacağız” dedi.