Küçük büyük herkes bilir aşkın ne demek olduğunu... Şimdiki nesle sorsan 8-9 yaşındaki çocuklar bile aşık oldum der. Peki gerçekten nedir bu aşk? Tam anlamıyla anlamını bildiğinizi ve gerçekten hakkını verdiğinizi düşünüyor musunuz? Yoldan geçen kişilere sorsak herkesin vereceği cevap farklıdır aşk nedir sorusuna... Kimi ölesiye sevmek der, kimi asla vazgeçmemek, kimi ise karşısındaki insan için canını verebilecek derece sevmek der.

Eskiden insan birini severmiş ve ondan vazgeçmezmiş. Ya onun olacak, ya da kalbinde onunla toprağa gidecek. Sizce kaç defa aşık olunur? Hani insanlara aşk nedir diye sorunca bir çok cevap alıyoruz ya belki de onlar aşkın değil, hissettikleri sevginin, hoşlantının, ilginin cevabını veriyorlar bize. Aşk dediğin bir kez olur bu hayatta. Defalarca aşık olamaz insan. Aşk diye hissettiği şey en fazla aşırı sevgidir. İnsan karşısına gerçekten aşık olacağı biri çıktığında anlıyor bunu.

Basit bir olay değil. Aşk demek sevdiğin için her şeyi göze almak, her şeyi yapabilmek demektir. Tıpkı Ferhat’ın Şirin için dağları delmesi gibi. Ama şimdi adına aşk dedikleri şey üç günde biter durumda. Çünkü sıkıya gelince anında vazgeçiyorlar. Birlikte bir şeyleri aşmanın derdinde değil kimse.

Gerçekten aşık mısınız bir sorgulayın kendinizi... Cevap hayır çıksa bile sevginizden vazgeçmeyin ama. Çünkü aşk öyle bir anda olabilecek bir duygu değildir. Zamanla oturur her şey yerine. Sevginin demlenmiş haline denmez mi zaten aşk? İlk başta dediğim gibi. Şuan adına aşk dediğiniz şey eğer gerçekten aşk değilse bunu size karşınıza çıkan kişi hissettirecek. Siz gerçek aşkın ne demek olduğunu o zaman anlayacaksınız. Güzel yüreklere denk gelmeniz dileğiyle...