Sebzeciler Odası Başkanı Ayhan Baydan, işin yolunu bulmuş... Yeni kurulan pazarlarda en kıyak yerleri kuraya sokturmayıp kendine kapatıyor. Sonra da müşteri bulup güzel paraya satıyor. İsyan eden pazarcıya da “Ben başkanım istediğimi yaparım” diyor. Tam mafya düzeni yani!

Ayhan Baydan, aynı oyunu yeni kurulan Cumartesi Pazarı’nda da sahneye koydu. Yeni pazaryerinin en gözde yerleri olan 106 ve 107 numaraları, kuraya dahil ettirmeden kendine ayırdı. Yani koç gibi kul hakkı yemeye çalışıyor


PAZARCININ HAKKINI YİYOR!

Ne güzel değil mi? Pazarcı esnafı kar-kış, yağmur-çamur, sıcak-soğuk demeden rızkını çıkarmak için çalışacak, evine ekmek götürmek için pazaryerinden kurayla yer alacak, ‘İyi bir yer çıksın’ diye dua edecek, Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Ayhan Baydan en güzel yere kurasız konacak.

UTANMA SIKILMA DA YOK

Baydan, “Biz kurayla yer aldık. Biz insan değil miyiz?” diye isyan eden pazarcılara da utanmadan, sıkılmadan “Ben başkanım. Ben de mi kuraya girecektim? İstediğim yeri alırım” diyor. Yahu sen kendini ne zannediyorsun Ayhan Baydan? Hadi al o kıyak pazaryerlerini de görelim! 


Bizim bildiğimiz Hasan Avcı kul hakkı yedirmez

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, görevde olduğu sürede kul hakkı konusunda hassas olduğunu dosta düşmana şu ana kadar ispatladı. Başkan Avcı, zaten Cumartesi Pazarı’yla ilgili 106 ve 107 numaralı yerleri yeniden değerlendirme kararı aldı. Biz de bu yerin adaletli bir şekilde hak edecek kişilere gideceğini umuyoruz. Eğer bir dümen döner bu yerler Ayhan’a kalırsa, EKSPRES bu işin peşini sonuna kadar bırakmaz...

 

----------------------------------------------------------------------

PAZARCILARIN YÜZ KARASI

Pazarcı esnafı kar-kış demeyecek, sıcak- soğuk demeyecek çalışacak, dişinden tırnağından arttırdığı parayla yeni Cumartesi pazarında yapılan kurayla yerini alıp hakkına razı olacak, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Ayhan Baydan “Ben başkanım” diyerek pazaryerinin en güzel yerlerine kuraya dahil olmadan çökecek.  Baydan, uzun yıllar pazarcı esnafının üzerinden kendine rant sağladın, artık yok öyle yağma Hasan’ın böreği.. 

 

Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Ayhan Baydan’ın, şehrin en büyük semt pazarı olan Cumartesi pazaryerinin yeni yeri için yapılan kurada oynadığı oyunu pazarcı esnafı ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı bozdu.  Altıeylül Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta uzun yıllardır Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ yanında bulunan Pınar Sokak’tan başlayıp, Sanat Sokak, Huzur Sokak, Karanfil Sokak, Ezgi ve Uzun Sokak’ta vatandaşa hizmet veren Cumartesi pazaryerinin yeri değiştirildi. Yapılan yeni düzenlemeyle Balıkesir’in en büyük kent pazarı Kurtdereli Spor Salonu’nun yanında Menekşe Sokak ve Kuva-yi Milliye Meydanı’na taşınırken Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Ayhan Baydan, eski pazaryerinde sergisi bulunmamasına rağmen yeni pazaryerinin en gözde yeri olan 106 ve 107 numaralı yerleri kuraya dahil etmeden kendine ayırdı.

“BEN BAŞKANIM BURALAR BENİM HAKKIM!”

228 pazarcı esnafının yeni yerler için kuraya girmesine karşın “Ben oda başkanıyım, bu yerler benim hakkım” diyerek 106 ve 107 numaralı yerlerin deyim yerindeyse üzerine çöken Baydan’a pazarcı esnafı büyük tepki gösterdi. Pazarcı esnafının tepkisi üzerine “Ben 106 numaralı yeri bir garibana verecektim ama 107 numaralı yeri kendime ayırdım” sözlerini sarf eden Baydan’ın bu oyunu Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya kadar gitti. 228 pazarcı esnafının yeni pazaryerinde kurayla yer sahibi olduğunu, hiç kimseye ayrıcalık tanınmadan adaletli bir şekilde yerlerin tahsis edileceğini belirten Avcı, kurmaylarına Baydan’ın üzerine çökmeye çalıştığı 106 ve 107 numaralı yerlerin kurasız verilmeyeceğini söyleyip oyunu bozdu.