Balıkesir’in turistik ilçesi Ayvalık’ın Sarımsaklı Plajı’nda bir eğlence mekanında annesi ile birlikte saldırıya uğrayan ve burnu kırılan 21 yaşındaki Açelya Çelik, işletmeci ve çalışanlarından şikayetçi oldu.

Ayvalık’ta bir eğlence mekanında 21 yaşındaki Açelya Çelik ve annesi mekanın çalışanları tarafından darp edildi. Sarımsaklı Plajı’nda bulunan bir eğlence mekanına annesi ve arkadaşlarıyla birlikte giden Açelya Çelik, başlayan tartışma sonrasında mekan çalışanı tarafından yüzüne yumruk atıldığını, burnunda kırık meydana geldiğini belirtip, işletme hakkında şikayette bulundu. Yüzünde hala şişliklerin bulunduğunu kaydeden Açelya Çelik, "Ayvalık Sarımsaklı'da annem ve arkadaşlarımla birlikte eğlenmek amaçlı bir beach cluba gittik. Sipariş verdik ve gelen içeceğin menüde yazılanla aynı olmadığını belirttik. Mekân sorumlusunu çağırdık. İçeceğin tadına bakmasını istedik ama pandemiden dolayı bakmak istemedi. Biz de anlayışla karşıladık ve çözüm bulmasını istedik. 'Siz bunu içmişsiniz ben ne yapabilirim' dedi ve garsonlardan hesabı isteyip bizi küfürlerle mekândan kovdu. Ben tavrını yanlış bulduğumu söyleyince, kendisi de bir kadın ve bana küfretti. Böyle olunca annem üzüldü ve tepki vermek istedi. Daha sonra mekândakiler bize karşı çıkmaya çalıştılar. Daha sonra mekânın sahibi olan erkek bir kişi geldi kolumdan tutup beni sarstı ve gitmemizi istedi. Ben de 'ne yapıyorsun sen' dediğim zaman yüzümü yumruklamaya başladı. Yüzümde hala şişlikler var. Anneme de vurup küfür ettiler. Daha sonra arkadaşım jandarmayı aradı. Jandarma geldi tutanak tutuldu. Beni hastaneye götürdüler. Burnumda kırık var. Darp raporum var. Kanama da oldu. Aynı şekilde anneme de vurdular. Jandarma bizi acile götürdüğünde alkol testi yaptılar zaten. 0.16 promil alkol çıktı. Jandarma da zaten alkolsüz olduğumuzu söyledi"

 

OLAY SONRASINDA TEHDİT ETTİLER

Olay sonrasında da mekan sahiplerinin kendisini tehdit ettiğini belirten Çelik, “"Şu an Türkiye'de ve dünyada kadına şiddet bu kadar gündemdeyken ben öğrenciyim gencim ve ailemle gittiğim bir yerde böyle bir şey yaşamayı hiç düşünmezken bizim bile başımıza geldi. O yüzden bu işin manevi boyutu ve bizi suçlamaları bizi psikolojik olarak üzen bir şey. Hala mesajlar geliyor sen suçlusun diye. Arkadaşlarıma mesaj atıp tehditler savuruyorlar. Ben sizi dava edeceğim diyor. Orada da zaten tehdit etmişlerdi. Şikâyetinizi geri çekmezseniz İstanbul'a gelir sizi vururuz. Geleceğin mahvolur Açelya demişlerdi. Ve ben gerçekten korkmuştum. Sağ olsun jandarma her zaman yanımda olacağını söylediği için şikâyetçi ve davacı oldum" diye konuştu. Öte yandan işletmenin sahiplerinden Mukaddes A.'nın da genç kız ve yanındakiler hakkında darp iddiasıyla şikayette bulunduğu öğrenildi.