Altıeylül Belediyesi’nin Bahçelievler Mahallesi’nde yapımına başladığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nin temel atma töreni ve 2. Gündoğan Mahallesi’nde projesini tamamladığı Sultan Alparslan Kültür Evi’nin açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

İlk tören Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nin temel atma töreninde yapıldı.   Bakan Kasapoğlu’nun ikinci durağı yapımı tamamlanan Sultan Alparslan Kültür Evi’nin açılış töreni oldu. Kültür evini açılışını yapan Kasapoğlu, tesiste incelemelerde bulundu.  Törenlere Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun yanı sıra Vali Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Milletvekilleri Yavuz Subaşı, Adil Çelik, Mustafa Canbey, Mutlu Aydemir, Belgin Uygur, AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin temsilcileri, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

AVCI: “GENÇLERİMİZE YATIRIM YAPIYORUZ”

Yaptıkları eserlerle tarihe sahip çıktıklarını ifade eden Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “ Altıeylül Belediyesi olarak şehrimizde yaşayan vatandaşlarımız için daha güzel, daha ferah, daha yaşanabilir Altıeylül oluşturabilmek için ekibimizle arkadaşlarımızla beraber gayret sarf ediyoruz, çalışıyoruz. İçerisinde bulunduğumuz alan yaklaşık 21 dönüm. Burası tamamlandığında 40 bin Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan vatandaşımız, 12 bin Plevne Mahallesi’nde yaşayan vatandaşımız, Hasan Basri Çantay Mahallesi’ni de dahil ettiğimiz zaman 60 bin nüfusa hitap edecek. Altıeylül olarak geçmişimizle gurur duyuyor, ecdadımıza sahip çıkıyoruz. İşte onun için burasının adını da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi olarak vatandaşımızın talepleriyle adını belirlemiş olduk. İnşallah tesisimiz bittiğinde de ismine yarışır bir tesis olacaktır. İnşası tamamlanan alan üç bölümden oluşuyor. Zemini oturan 1400 metrekare. A,B ve C blokları 5 bin 500 metrekare. İçerisinde yarı olimpik yüzme havuzu, fitnes salonları, millet kıraathanesi, ofisleri ve kafeteryalarıyla bu bölgeye değer katacak. Gençlerimizin geleceği için yatırım yapıyoruz” dedi.

 

YILMAZ:” ELİNİZİ BALIKESİR’İN ÜZERİNDEN ÇEKMEYİN”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun Balıkesir’e müjdelerle geldiğine dikkat çeken Balıkesir Büyükşehri Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise yaptığı konuşmasında şunları kaydetti: “ Şehrimize müjdelerle geldiniz. 6.5 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum, bunun 1.5 yılı Büyükşehir Belediyesi 5 yılı da Karesi Belediye Başkanı olarak geçti. Her yerde sizin emeğiniz var. Bakan olmadan önce de bakan olduktan sonra da sizin desteğinizi bekliyoruz.  Sizin gençliğiniz bize enerji veriyor. Sizin öngörüleriniz bize destek oluyor. Elinizi Balıkesir’in üzerinden çekmeyin”

ÇELİK:” ATATÜRKÇÜLÜK YÜRÜYÜŞLE OLMUYOR”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik ise yaptığı konuşmasında CHP’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında kendilerine yönettiği eleştirilere Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi üzerinden cevap verdi. Çelik, “ Özde, sözde diye bize atıflar yapılıyordu. Lafla peynir gemisi yürümüyor. 30 Ağustos kutlanacaksa böyle kutlanıyor, eser yapıyorsunuz, ismini veriyorsunuz ve vatandaşın hizmetine sunuyorsunuz. Yollarda yürümek, korna çalmak işin basit kısmıdır. Bizim kadrolarımızın heyecanını görüyorsunuz. Bu şehre katkıda bulunmak bize de heyecan veriyor. Bu şehri plakasında olduğu gibi 10 numara şehir yapmaya çalışacağız. Şehre bu hizmeti yaptınız mı diye sorulacağına başka şeyler soruluyor. Bize bunlara inat çalışacağız. Bizim ne bu memleketin değerleriyle ne cumhuriyetimizle ne de Mustafa Kemal Atatürk’le önderimizle hiç sorunumuz yok. Onun adını vermekten gurur duyuyoruz. Atatürkçülük öyle yürüyüş yaparak olmaz, işinizi yapacaksınız, bu insanlara katkıda bulunacaksınız” dedi. 

ŞILDAK: “BALIKESİR’İMİZE HAYIRLI OLSUN”

Kısa bir selamlama konuşması yapan Vali Hasan Şıldak ise şunları kaydetti:  “ Bakanlığınızın tüm imkanlarını ilimize seferber ediyorsunuz. Bugün burada bunu taçlandıran bir tesisin temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Altıeylül’ümüze, Balıkesir’imize hayırlı olmasını temenni ediyorum.  Okullarımız açıldı uzaktan da olsa. Çocuklarımız  buralarda yarınlara hazırlanacaklar” dedi. 

 

KASAPOĞLU: “BİZ HİZMET SİYASETİ YAPIYORUZ”

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Balıkesir’in gündemlerinden hiç düşmediğini ifade eden Bakan Mehmet Kasapoğlu, Balıkesir’i plakası gibi gençliğini ve sporunu da 10 numara yapmak için çalışacaklarını söyledi. Önemli bir haftayı geride bıraktıklarını ifade eden Kasapoğlu, “ Şanlı bir ecdadın torunlarıyız. O şanlı ecdada minnet borçluyuz, onları rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Zafer Haftası kapsamında anlamlı etkinlikler gerçekleşti. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşliğinde Ahlat’ta Sultan Alparslan’ı yad ettik. Dün 81 ilde, bakanlık olarak ise Zafer Tepe, Dumlupınar’daydık. Kutlamaların iptal edildiği yaygalarına bu anlamdaki spekülasyonlara inat zaferde bizim tarihte bizim dedik. Bunu demeye bunun içinde yaşamaya devam edeceğiz. Birileri konuşmaya devam edecek, her zamanki gibi engeller çıkaracaklar, spekülasyonlar yapacaklar, nifak tohumları ekecekler ama biz onlara inat bu ülkenin insanları için üreteceğiz. Biz hizmet siyaseti yapmaya devam edeceğiz. Bu eserler bu açılışlar bu temel atma törenleri bizim hizmet siyasetimizin önemli parçaları. Bu vesileyle Altıeylül Belediyemize ve değerli ekibine teşekkür ediyorum” dedi. 

KASAPOĞLU: “BALIKESİR’İN GENÇLİĞİ VE SPORU DA PLAKASI GİB İ10 NUMARA OLACAK”

Balıkesir’in potansiyelini daha da yukarıya taşıyacaklarını ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, “Bakanlık ve hükümet olarak hiçbir zaman gündemimizden düşmeyen bir şehirdir. Balıkesir’in plakası 10. Bizlerde hem Balıkesir’in gençliğini hem sporunu sizlerle birlikte 10 numara yapacağız. Bakanlık olarak yüzme bilmeyen kalmasın dedik. Bu kadar altyapının olduğu bir ülkede hem yüzmede hem de halkımızın yüzmeye olar erişebilirliği açısından çok daha ileride olmamız lazım. İşte bu bilinçle ciddi bir çalışma yapıyoruz. Geçtiğimiz seçimde vaat ettiğimiz birçok şeyi yapıyoruz ve yapmaya da devam ediyoruz. Biz eser siyasetinin temsilcileriyiz.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi, içerisinde bulunduğu Millet Kıraathanesi’yle zihinlere hitap edecek, kafeleriyle sosyalleşme açısından önemli misyonu ifa edecek ve bunun haricinde pek çok spor branşına hizmet verecek. Her gencin yeteneğine göre hizmeti sunacağız. Bu ülkenin çocuklarına güveniyoruz. Bakanlık olarak sportif altyapısı adına her ilçe için muhteşem projeleri konuştuk. Başta yüzme havuzlarımız olmak üzere tesislerimiz herkesin ulaşımına açık olacak. Basketbolda 10 bin pota projemiz var. Her ile 100 pota ayırmışken Balıkesir’in bu konudaki potansiyelini görüp 300 pota olarak müjdeliyorum. İnşallah Balıkesir’den yarınların dev adamlarını birlikte çıkaracağız.  İlçelerimizdeki gençlik merkezlerinin eksikliklerini tamamlayacağız”