Balıkesir korona tedbirlerinin uygulanmasında örnek iller arasında yer aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Balıkesir’i salgınla mücadelede en başarılı 5 il arasında yer aldığını söyledi

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Balıkesir’in koronavirüsü salgını mücadeleyle Türkiye’nin en başarılı beş ili arasında yer aldığını açıkladı. Koronavirüsü salgının Türkiye’de görülmeye başladığı günden bu yana Balıkesir’de olağanüstü bir çalışma ortaya koyan Sağlık İl Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz ve sağlık çalışanlarının inançlı mücadelesi Türkiye’ye örnek oldu. 

BAŞARILI ÇALIŞMALAR YAPILDI

Koronavirüsü salgınının Türkiye’de görülmeye başlamasıyla birlikte kısa sürede Balıkesir Şehir Hastanesi’ni Pandemi Hastanesi’ne çeviren, Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin de virüsle mücadelede etkili kullanılması adına adımlar atan ve ilçelerde de koordinasyonu sağlayan Yavuzyılmaz, vaka sayıları, tedavi süreçleri ve tedbirlerle ilgili başarılı çalışmaların altına imza attı. 


YAVUZYILMAZ : GEVŞEMEYECEĞİZ

Balıkesir’in Türkiye’deki koronavirüsünden en çok düşüş yaşayan iller sıralamasında ikinci sırada olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, bu başarının sağlık çalışanlarının başarısının yanında sokaktaki vatandaştan, diğer kurumların çalışmalarına kadar herkesin katkısının olduğunu söyledi. 


Vakalardaki düşüş sayısına rağmen tedbiri elden bırakmayacaklarını ve disiplinli bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Yavuzyılmaz, “ Balıkesir, koronavirüsü vakalarında en fazla düşüş sağlayan iller sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Bu başarı sağlık çalışanlarımızın başarısı kadar sokakta maske takıp, sosyal mesafeye özen gösteren vatandaşımız ve diğer kurumlarımızın çalışmalarına kadar topyekun elde edilmiş bir başarıdır. Ancak bir defa ikinci olmaktan ziyade hep bu seviyede kalmak ya da birinci il olmak önemli. Tedbirleri bırakırsak, maske takmazsak, sosyal mesafeye dikkat etmezsek bu grafik birden değişebilir.  Çünkü koronavirüsü salgını bitmiş değil. 1 vaka 10 vaka demektir, 10 vaka 100 vakadır. Bizler en kötü senaryoyu düşünerek hareket etmeliyiz. Vatandaşlarımızda aynı ciddiyetle yaşamlarına devam etmeli. Çünkü bu virüsün en başarılı olduğu şey kolay bulaşması” dedi.