Ben Türk’üm. Evet! Biraz delidoluyum, kurallı yaşamayı pek fazla sevmem belki. Özgürlüğüme düşkünüm. Dağlardır benim sığınağım. Belki Tanrı Dağı’nda verildiğindendir adım. Dünya’ya yayılmış ünüm. Nerde bir düşkün, nerde mazlum varsa ben oradayım. Kendim aç olsam da elimdekini paylaşmaktayım. Çoktur yolumu bekleyen benim. Bütün halklara adalet dağıtmaktayım. Kendime adalet bulamasam da.

Çılgın diyorlar bana. Evet, çılgınım, belli. Boşuna mı demiş atalarım; “Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli.” Sarıkamış’ta buz tuttum dönmedim. Çanakkale’de kurşun yedim ölmedim. Yoksa, Anadolu bozkırında emperyalist köpekleri nasıl yenerdim? Nasıl başarırdım, yıkıldığım her anda yeniden dikilmeyi? İşte, o yüzden Türk’üm ben. Seviyorum bu çelik iradeyi.

Asırlar boyu ayrı kalsak ta kardaşlarla. Bir sıla türküsü yeter kaynaşmamıza. Yanaklarımıza süzülen bir damla gözyaşı, hepimizin gönlüne olur aşı. İyileştiriverir gurbet hastalığını. Türküler; yok olmadan kardeşim, korkma! Yok olmaz Türkler. Gün gelecek bütün dünyada birleşecekler. Yaşanabilir bir dünyayı birlikte inşa edecekler.

Bak tarihe kimler var? Metehan, Atilla, Alpaslan, Mevlana, Yunus Emre, Pir Sultan, Saysak kitaplar almaz Fatih’i, Evliya Çelebi’yi, son bozkurt Atatürk’ü. İşte onun için benim adım soylu Türk. Töremiz de, dinimiz de; disiplin, adalet, ahlak ve millete hizmeti emrettiği için Türk’üm ben.

Oğuz Kağan töremizi oluşturdu, Hz. Muhammed(S.A.V.) dinimizi tebliğ etti, Mustafa Kemal Atatürk son devletimizi kurdu. Bu değerleriyle milletimiz ayakta durdu. Yeniden dirilişin yurdu Anadolu olduğu için ben Türk’üm.

Karışmam kimin ne millet olduğuna. Elbette ki Allah neyi dilemişse O’dur. Ama ben kendi kimliğim için şükrederim. Sahip olduğum değerlerim, geride kalan eserlerim ve dahi geleceğe uzanan hedeflerim için müteşekkirim.

Benim Türklüğüm bildiğin milliyetçiliklere benzemez kardeşim. Ayrıştırıcı değil birleştiriciyiz, sevgiden geçer yolumuz. Zulümden anlamaz, düşeni kaldırır soyumuz. Gel kardeşim sen de gel kutlu olsun Toyumuz.

Kürşad’la başladı ölümle sınavımız. Bu gün de var yarın da olacak elbet. Küfrün sultanları beklemeyin boşuna. Zalimler hazır olsun sonuna. Bilinsin ki; bir ölür, bin diriliriz. Asker milletiz, şehitlik için hazırız hepimiz.

Bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene!

Sağlıcakla.