Balıkesirspor için ligin bundan sonrası formalite..


30 maçta topladığı 35 puanla düşme hattına 11 puan uzaklıkta bulunan Balıkesirspor bundan sonraki tüm maçlarını kaybetse dahi düşme hattının üst sınırındaki Osmanlıspor’un tüm maçlarını kazanması gerekir ki; bu çok uzak bir ihtimal..
Şimdi gelelim Hatayspor maçına..


Hatay’ın %71’, Balıkesirspor’un da %29’luk topa sahip olma istatistiğine Hatay’ın 2-0’lık galibiyeti normal gibi gözükse de aslında işin aslı öyle değil.


52.dakikaya kadar 2 tane net gollük pozisyonu yakalayan Balıkesirspor’un eğer bu pozisyonarı gole çevirse işin rengi çok farklı olacaktı. Tabiki ligin en çok topla oynayan ekibi önünde defansı sağlam tutacaksın. Onlar saldıracak sen karşı ataklarla gol arayacaksın. Balkes’te bunu yaptı. Ama 52. Dakika da İzmir Bölgesi hakemi olan Hakan Ceylan’ın ‘uydurma’ bir penaltısı kırmızı-beyazlı ekibin tüm direncini bir anda düşürdü.. Teknik Patron Yusuf Şimşek’in de dediği gibi; “ eğer bu penaltıyla bu ligler bu hakemlerle nasıl biter..?”
 Dediğim gibi Balıkesirspor ligdeki konumuna göre rahat.. 

Velek ki; düşme hattının içinde veya sınırında olsaydı ve hakem Hakan Ceylan yine o olmayan penaltıyı verseydi ne olurdu..?
Bir camianın kaderi ile oynamak bu kadar basit mi..