Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen tarihi müjdeyi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Sondaj gemisinin 20 Temmuz 2020'de başladığı Tuna 1 Kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfettiğini duyurdu.

TARİHİN EN BÜYÜK KEŞFİ
Türkiye, Karadeniz'de tarihinin en büyük doğalgaz rezervini keşfetti. Erdoğan, Karadeniz'de Fatih Sondaj gemisinin 320 milyar metreküp büyüklüğünde bir doğal gaz rezervi keşfedildiğini bildirdi. Erdoğan,  2023'te Karadeniz doğal gazının milletin hizmetine sunulacağını ve bulunan enerjinin bölgedeki zengin kaynağın yalnızca bir parçası olduğunu söyledi. 

ERDOĞAN HEDEFİ AÇIKLADI
Daha önce Tuna-1 olarak adlandırılan Sakarya arama alanında tüm çalışmalar tamamlandığını belirten Erdoğan " Yıllaca enerjide maddi ve manevi sıkıntılar çekmiş bir ülke olarak geleceğe daha güvenle bakacağımıza inanıyorum. Şimdi tespit kuyuları açacağız. İnşaat ve yapı işlerine geçeceğiz. Benzer müjdeyi Akdeniz'den de bekliyoruz. Bakımda olan Kanuni'nin de faaliyete girmesi ile Akdeniz'deki çalışmalara hız vereceğiz" dedi.


İŞTE TARİHİ MÜJDENİN SATIR BAŞLARI

- ARTIK ENERJİDE EN ÜST LİGE ÇIKMIŞ BİR TÜRKİYE VAR
- YERLİ VE MİLLİ İMKANLARLA HAREKET ETTİĞİMİZ İÇİN BU BAŞARIYA ULAŞTIK"
- 2023 YILINDA ÇIKARILAN DOĞAL GAZ EVLERDE OLACAK
- BENZER BİR MÜJDELİ HABERİ AKDENİZ'DEN DE BEKLİYORUZ
- ENERJİDE DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ
- YATIRIMLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK