Leicester City forması giyen Cengiz Ünder'in hiçbir yere gitmeye niyeti yok. Milli futbolcumuz, kiralık olarak gittiği İngiliz ekibinde kalmak istiyor.

Leicester City forması giyen Cengiz Ünder'in hiçbir yere gitmeye niyeti yok. Milli futbolcumuzun, kiralık olarak top koşturduğu İngiliz ekibinde kalmak istediği öne sürülüyor.
Ülke basınında yer alan haberlere göre 23 yaşındaki oyuncu, kiralık olarak formasını giydiği Leicester City'de kalıcı olmak istiyor. Cengiz, bu düşüncesini kulüp yönetimine de iletti.
Milli futbolcumuz, Leicester City'e transferinden sonra verdiği ilk röportajda, ''İngiltere'de forma giyerek hayalimi gerçekleştirmiş oldum ve burada kalıcı olmayı hedefliyorum'' demişti. Genç yıldızın bu talebine karşın teknik direktör Brendan Rodgers, karar için sezon sonunu işaret etti. Cengiz'in İngiltere'ye uyum sürecinde olduğunu dile getiren Brendan Rodgers, "İçinde bulunduğumuz ligde, Avrupa'ya göre farklı bir oyun anlayışı hakim. Bu yüzden iyi bir performans göstermeniz zaman alıyor'' ifadesini kullandı. Sezon başında kiralık olarak Roma'dan, Leicester City'e transfer olan milli futbolcumuz, 12 resmi maçta 1 kez fileleri sarstı, 3 de gol pası verdi.