İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, üç gün sürecek Balıkesir programına dün başladı. İsmail Ok’un İYİ Parti’den istifasını değerlendiren Akşener, “Siyaset prensipler üzerinden yapılır. Dolayısıyla Sayın Ok’a kadar bizim birkaç arkadaşımız istifa etmişti onların hakkında da incitici tek bir kelime etmedim ve rencide edici tek bir kelime etmedim. Dolayısıyla kendisine hayatta başarılar diliyorum” dedi.

İYİ Parti İl Başkanlığındaki toplantıda Balıkesir milletvekili İsmail Ok’un partiden istifasını değerlendiren Meral Akşener, 27 yıllık siyasi hayatında kimse hakkında olumsuz konuşmadığını ifade etti. Basın mensuplarının İsmail Ok’un istifa ederken İYİ Parti ve CHP’yi suçlayıcı açıklamalarını sorması üzerine Meral Akşener “bazen sabretmek gerekir. En iyi cevap vatandaşındır” diye konuştu. Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un İYİ Parti’den istifa etmesini değerlendiren Genel Başkan Meral Akşener, “Ben kişisel olarak istifanın tek taraflı bir irade beyanı olduğuna inanırım. Bu gün gelirken ölçtüm 27 yıldır aktif politika yapan tek kadın siyasetçiyim bu ülkede. Bir düşündüm; 27 yıldır hiçbir siyasetçinin ailesi hakkında, karakteri hakkında, eylemleri dışında, kendisinin durumu; yani namusu, şerefi hakkında 27 yılda tek kelime etmemişim. Bununla da gurur duyuyorum. Siyaset prensipler üzerinden yapılır. Dolayısıyla birinci prensip istifa tek taraflı bir beyandır. Sadece o kişinin seçmeniyle olan durumunu ancak ilgilendirir. Dolayısıyla Sayın Ok’a kadar bizim birkaç arkadaşımız istifa etmişti onların hakkında da incitici tek bir kelime etmedim ve rencide edici tek bir kelime etmedim. Dolayısıyla kendisine hayatta başarılar diliyorum, yine de bir şey söylemeyeceğim” diye konuştu.

 

“PRENSİPLERE DAVET EDİYORUM”

Akşener kendisinin prensiplerini Türk siyasetinde kullanması gerektiğini ifade ederek, “Ama önemli gördüğüm için söylüyorum; son zamanlarda Türkiye’de dil çok değişti. Şimdi Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı canı istediği gibi herkes hakkında konuşuyor. Ama geri dönüp bakarsanız ailesini, namusunu, şerefini karıştırdığım bırakın tek bir cümle, kelimem olmamıştır. Ama Sayın Erdoğan’ın devri iktidarında namus, şeref, ailem, her şeyin karıştırıldığı, iftiraların, çirkinliklerin yaşandığı bir süreç yaşadık. Dolayısıyla bizim tutumumuza uygun, prensiplerimize uygun da Türk siyasetinin yönlendiricileri bu prensiplere davet ediyorum” dedi.

 

“Bazen sabretmek gerek”

Basın mensuplarının İsmail Ok’un partiden ayrılırken yaptığı suçlamaları sorması üzerine sabretmek gerektiğini belirten Akşener, “Bazen sabretmek gerekir. En iyi cevap vatandaştır, cevabın sahibi vatandaştır. En iyi cevap zamandır. Dolayısıyla ben o prensibimi çiğnemeyeceğim” ifadelerini kullandı.

İlçeleri geziyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İl Başkanlığı ziyareti öncesinde Sındırgı’da vatandaşlarla buluştu. Sındırgı’da esnafla görüşen Meral Akşener, vatandaşların sorunlarını dinledi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün Balıkesir merkezinde esnaf ziyareti yapacak. Akşener yarın Kepsut, Balya, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık ilçelerini, ziyaretinin son gününde ise Susurluk, Manyas, Gönen, Bandırma ve Erdek ilçelerini ziyaret edecek.

Akşener’e hediye bebek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener parti binasını ziyaretinde İl Başkanı Nedim Tuna’ya İYİ Parti logolu plaket armağan ederken İl Başkanı Nedim Tuna da Meral Akşener’e Balıkesir Pullusu tablosu hediye etti. İl Başkanı Nedim Tuna’nın eşi İlknur Tuna ise Akşener’in yeni dünyaya gelen torunu için örgü ören bebek hediye etti.