CHP’de ilçe kongreleri takviminde geri sayıma geçti. Şu ana kadar 16 ilçe kongresini tamamlayan ana muhalefet partisi, bu hafta sonunda Bandırma- Erdek, 25 Ocak’ta Sındırgı ve 26 Ocak’ta İvrindi kongreleriyle ilçe kongrelerini tamamlayıp il kongresi için hazırlıklara başlayacak.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP), iki aya yakından sürdürdüğü ilçe kongrelerinde sona yaklaştı.  Şu ana kadar 16 ilçe kongresini tamamlayan CHP, Bandırma,  Erdek, Sındırgı ve İvrindi ilçe kongreleriyle ilçe kongrelerine nokta koyup, il kongresi hazırlıklarına başlayacak. Ana muhalefet partisinde kongreler süreciyle ilgili göze çarpan ayrıntı ise Gömeç ilçe kongresiyle başlayan süreçte geride kalan 16 kongrede 10 ilçe başkanı delegelerin desteğiyle görevine devam ederken, 6 ilçede de başkan ve yönetimler değişmesi oldu.

 

10 MEVCUT İLÇE BAŞKANI DEVAM EDİYOR

 

İlçe kongrelerinin son derece demokratik ve şeffaf bir ortamda devam ettiğini belirten CHP İl Başkanı Serkan Sarı, son 4 ilçe kongresini de tamamlayıp, il kongresi hazırlıklarına başlayacaklarını söyledi. Sarı, “Şu ana kadar 16 ilçemizde kongrelerimizi bitirdik. Geriye 4 ilçe kongresi kaldı.  Önümüzdeki cumartesi günü Bandırma, Pazar günü Erdek’te, 25 Ocak Cumartesi günü Sındırgı ve 26 Ocak Pazar günü İvrindi kongremizle ilçe kongrelerini tamamlayacağız. İlçe kongrelerimiz çok adaylı, son derece demokratik ve şeffaf bir şekilde devam ediyor. 16 ilçemizde yapılan kongreler sonucunda 10 ilçemizde mevcut ilçe başkanlarımız delegelerden aldığı destekle görevlerine devam ederken, 6 ilçemizde de değişim yaşandı. İki hafta içerisinde geride kalan 4 ilçe kongremizi de tamamlayıp, il kongresi için hazırlıklara başlayacağız” dedi.

 

GÖNEN KONGRESİNDEKİ OLAYI AÇIKLADI

Gönen ilçe kongresinde İl Başkan adaylarından Ömür Boyuer’in konuşturulmamasına yönelik açıklamada bulunan Sarı, “ Gönen ilçe kongremizde il başkan adaylarımızdan Ömür Boyuer’in konuşturulmadığı yönünde bir iddia ortalıkta dolaştı. Bu doğru bir iddia değildi. Başkan adayımızın ismi listeye yazılmasına rağmen gözden kaçmıştır. 16 ilçe kongremizin tamamında il başkan adayları delegelerin karşısına çıkıp konuşma yapmıştır, sadece Gönen’de böyle bir şey yaşanmıştır. Sonrasında bu yanlışın farkına varılıp Ömür Boyuer’e söz hakkı verilmesine karşın Ömür Bey sahneye çıkmamıştır. CHP’de hiçbir aday kendini ifade etme sıkıntısı yaşamamıştır” dedi.