Dünyada 'Koronavirüs' gündemi devam ederken, bizde ise gündem yavaş yavaş 'siyasete' evrilmeye başladı..
Politik olarak ortalıkta 'fol yok yumurta yok' günlerini yaşarken bir anda partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''bayrak inmez, ezan susmaz'' çıkışlarına 'ne alaka' dediğimiz dakikalarda AKP'nin diğer ortağı MHP'nin lideri Devlet Bahçeli'de bir anda hedefe Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) nin Genel Başkanı Ali Babacan koyması durup dururken gelişen bir söylem değildir..!
Ali Babacan'ın Türkiye siyasetini değerlendirdiği bir açıklaması sonrası MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman zehir zembelek sözlerle DEVA Partisi ve Genel Başkanı Ali Babacan'a yüklendi.
DEVA Partisi'nin kurucuları arasında hepimizin bildiği gibi Balıkesir siyasetinin efsane ismi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin kurucu Başkanı Ahmet Edip Uğur'da var. Ve yine DEVA Partisinin kurucular listesi incelendiği zaman  1990 yıllarda ANAP'ın Türkiye'nin her yerini kapsayan o yelpazesini görüyorsunuz. Özellikle yerel siyasette geleceğe dönük hesap kitap yapanlar bence 'dereyi görmeden paçayı sıvamasınlar'.. Gelecek günlerde özellikle Demokrasi ve Atılım Partisi'nin varlığı çok daha net şekilde hissedilecektir..