Ümraniyespor karşısında alınan 3 puanın ardından, Balıkesirspor'da keyifler yerinde. Alt sıralarla olan bağını az da olsa koparan kırmızı beyazlılar, İstanbul karşısında alınacak 3 puanla üst sıralara bir adım daha yaklaşacak.

Teknik Direktör değişikliği ile oyun sisteminde de değişikliği giden Balkes, defansif oyundan uzaklaşarak, Yusuf Şimşek yönetiminde ofansif oyunla Ümraniye karşısında ilk galibiyetini aldı. Orta alanda ki etkili oyununu ve savunmada ki kritik müdahalelerle özüne dönen kırmızı beyazlılar, sağ bek sorununu da Nermin Hodzic'le büyük ölçüde çözdü. Okan Alkan'ın takımdan ayrılmasıyla birlikte o bölgede Serdar Güncü ile problemi çözmeye çalışan eski teknik adam Ramazan Kurşunlu başarılı olamamış, Yusuf Şimşek ise nokta atışı bir hamleyle Hodzic'i o bölgede oynatarak, takıma büyük katkı sağlamayı başardı.

 

VUKO KENDİNE GELDİ

 

Giden oyuncuların ardından büyük moral bozukluğu yaşayan Balıkesirspor'un Hırvat kaptanı Andrija Vukovic, Adana Demirspor karşısında kalesinde gördüğü 6 golle resmen çökmüştü. Maç sonunda da gözyaşlarına hakim olamayan tecrübeli file bekçisi, Ümraniye karşısında alınan galibiyette büyük rol oynadı. Golsüz tamamlanan ilk yarıda net 2 pozisyonda kalesini gole kapatan Vuko, bitime son 10 dakika kala net 2 pozisyonu da tecrübesiyle engelledi.

 

RAHMİ ANIL BAŞARAN KALDIĞI YERDEN

 

Balıkesirspor'un genç golcüsü Rahmi Anıl Başaran uzun süredir devam eden gol hasretine Ümraniyespor karşısında son verdi. Rahmi Anıl, attığı bu golle gol sayısını da 6'ya yükseltti.