Bugünkü Haberler
Ekspres Gazetesi

DOSTLUK BAŞKA PUAN BAŞKA..!

Cumartesi günü karşı karşıya geleceğimiz Tetişyapı Elazığspor ile kardeş kulübüz. Bizler Elazığ’a gittiğimiz zaman hoş karşılanırız, Gakkoşlarda buraya geldiği zaman hoş karşılanırlar. Bir Göztepe, bir Bandırmaspor ile aramızdaki husumeti düşününce Elazığspor ile olan bu dostluğumuz nazar boncuğumuzdur…

Buraya kadar herşey güzel.. Ama bu sezon durum vaziyet farklı. Biz yine Gakkoşlarla dost kalalım ama Atatürk Stadından onları eli boş gönderelim. Balıkesirspor Baltok şu anda 26 puanla ligin 10. Sırasında Tetişyapı Elazığspor ile resmen ölüm kalım mücadelesi veriyor. Onlarda şu ana kadar topladıkları 17.puanla düşme hattında 17. sıradalar.

Elazığspor’da bizim gibi maddi sıkıntılar içinde ama eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın büyük çabaları sayesinde Elazığlı iş adamları yanyana gelerek takımı kurtarmak için transfer tahtasını açtırdılar. Lige alt yapı ile devam eden Gakkoşlar  tahta açılır açılmaz ya herro ya merro diyerek transfere saldırdı. En son Giresunspor ile oynadıkları karşılaşmada tam 14 yeni transfer kadrodaydı, bunlardan 10’u ilk 11’de sahada yer aldı. Önemli isimleri kadrolarına kattılar. Mesela yurtdışı transferleri Guidiyele, Malatyaspor’dan aldıkları Mustafa ve Gökhan, Adanademirspor’dan gelen usta ayak Traore, Gençlerbirliğinden gelen Cengizhan gibi isimler var. Şekle bakılınca hemen hemen hepsi lig tecrübesi olan futbolculardan kurulu ama ismi üzerinde ‘toplama takım’.

Neticede onlar bir kumar oynadı, başka çareleri de yoktu. Biz ise yere sağlam basıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Dedik ya; dostluk başka puan başka..!


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa