Sezon başında puan silinmesi ve hatta direk 2.lige düşme korkusunu Kadir Dağlı ve yönetim içindeki üç-beş kişinin ‘akıl oyunları’ ve büyük çabaları ile atlatan Balıkesirspor’a destek gelmesi gereken yerlerinde konuya ‘sağır ve dilsiz’ kalmaları devre arasında takımın neredeyse yarısının dağılmasına neden olmuştu.

Şimdi bu ligin neden değerli olduğunun altını çizelim.

Bu lig öncelikle kulüpler için iyi bir gelir kapısı. TFF 1.Ligde bu sezon için her takımın tahmini 15 milyona yakın kontigaranti geliri var. Peki biz bundan faydalanabiliyor muyuz..? Hayır.

Malumunuz Balıkesirspor’un belini büken ‘AKAR DOSYASI’ bu paranın Balkes kasasmına girmesine engel.

Federasyondan gelen para direk AKAR’ın haciz dosyasına gidiyor.

Bunun dışında eski futbolcuların UÇK’da ki dosyaları mevcut. Yine ortalama bir rakam verirsek Balıkesirspor’un borcu 45 milyona yakın.

Bu çok ciddi bir rakam gibi gözükse de bu ligde kaldığın sürece ve Kadir Dağlı ve arkadaşları gibi iyi ve çaba gösteren bir yönetime sahip olduğun sürece borcunu yıllar içinde bitirme olasılığın çok yüksek. O zaman tüm alacaklılarda paralarını tahsil edebilirler.

Peki bu takım bir alt lige düşerse ne olur. Birileri ‘kına yakar’ ve olan Balıkesirspor’a olur diye düşünüyorsunuz değil mi..?

 Ben bu düşüncelerinize ek olarak şu bilgiyi de vereyim. Eğer bu takım bir alt lige düşerse en büyük alacaklı AKAR olmak üzere Balıkesirspor’dan tüm alacaklılar avucunu yalar.

Bizler taraftartar ve bu takıma gönül verenler olarak Balkes’in ligde kalması için elimizden gelen neyse sonuna kadar yapacağız ama asıl parasını kurtarmak isteyenler Balıkesirspor’un düşmemesi için dua etmeli..!