Balıkesir’de Koronavirüsü vakalarındaki artışın sıçradığı alanlardan biri de okullar oldu. Kırsal mahallelerdeki vaka sayılarındaki artışın ardından geçtiğimiz haftalarda yüz yüze eğitimin başladığı okullardan da kötü haberler gelmeye başladı. Son olarak İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezi’nin müdürü ve iki müdür yardımcısının testi pozitif çıktı.

Koronavirüsü vakalarındaki artış hayatın her alanına sirayet etmeyi sürdürüyor. Balıkesir’de son iki ayda Koronavirüsü salgını vakalarındaki artışla beraber bazı kısıtlamalar hayata geçirilmesine karşın salgının önüne geçilemiyor. Karantina uygulamalarına sebep olan kırsal mahallelerdeki vaka artışının ardından eğitim camiası da virüsten olumsuz etkilenmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte eğitimciler ve öğrencilerden gelen pozitif vaka haberleri velilerin paniklemesine neden oldu.

İBRAHİM BODUR MEM’DE ÜÇ İDARECİ POZİTİF

Son olarak mesleki eğitim veren İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezi’nin müdürü ve iki müdür yardımcısının testinin pozitif çıktığı ortaya çıktı.  Koronavirüsü testi pozitif çıkan idarecilerinin haftanın bir günü okula geldikleri ve kısıtlı bir çevreyle temas halinde olduklarından dolayı okulda karantina uygulamasına gidilmediği öğrenildi. Bunun haricinde diğer okullardaki pozitif vakalarından sonra velilerin paniklediği ve çocukları yüz yüze eğitime göndermek istemedikleri öğrenildi.