Tarih 6 Haziran 2019..

Aday çıkmadığı için 2.kez tekrarlanan Balıkesirspor Kongresine 2 adaylık başvurusu yapılıyor. 107 delegenin 60 oyunu alan Kadir Dağlı kırmızı-beyazlı ekibin yeni başkanı olarak koltuğa oturuyor.

İsmi cismi o güne kadar bilinmeyen diğer aday İbrahim Kaya’nın aldığı 45 oy ise. Bu takıma sahip çıkmayan adrese gönderme(!) oyu olarak algılanıyor..!

Neticede Başkan seçilen Dağlı, 45 milyon diye bildiği borcun aslında 56 milyon olduğunu öğreniyor. Piyasada itibarı yerlerde sürünen Balıkesirspor’un başına Ali Tandoğan gibi marka bir ismi getirmeyi başaran Dağlı ve ekibi sezona 4 profesyonel 20 futbolcu ile başlıyor.

Kadir Dağlı , 700 bin TL’ye yakın çeki doğrayıp takımı kampa gönderdikten sonra kolları sıvıyor ve Balıkesirspor’un başına bela olan 7 milyonluk Nuno dosyası ile boğuşmaya. Neticede son dakika aksiyon filmlerini aratmayacak bir ortamda Nuno dosyası kapatılıyor ve son 5 dakika için transfer tahtası açılıyor. O sırada boşta olan futbolcularla yapılan telefon görüşmeleri ve koordinasyon neticesinde 5 dakikada 11 futbolcu transferi ile ‘paraşütsüz düşer’denen Balkes, neticede ligin bitmesine 6 hafta kala ligde kalmayı başararak bir mucizeyi gerçekleştirmiş oluyor.

 Ve işte o kayyuma kalacak olan Balkes için bugün için aday çokluğunun yaşanacağı bir seçim sürecine giriliyor.

Başını Ümit Arslan, Murat Ustalı ve İlhan Eker’in çektiği oluşum şimdiden tebrikleri kabul ediyor..!

Şimdi adama sormazlar mı..?

Forma gecesinde nerdeydiniz..?

Birileri bir yerlere aday olacaksa önce cebine güvenecek ve en azından ileri dönük düşünceleri için forma gecesi gibi organizasyonlarda şov yapacak. Millet bin forma alıyorsa, çıkacak 10 bin forma alacak.

Yosa; ''ben abime güveniyorum,  gerekli yerden ışık aldım onun için aday oluyorum'' sözleri hikaye olur..!

 Hele hele değil ülke dünya ekonomisinin battığı bir dönemde hiçbir abi size değil 56 milyon 56 bin liralık ışık yakmaz.. Haa dersiniz ki; kardeşim para bizde-şöhret bizde.. Bende derim ki lafla değil, canlıyı göreyim..!

Balıkesirpsor’a başkan adaylığı yarışı el broşürü tanıtımı ile olmaz..! Mahalleye muhtar mı seçeceğiz..?!