Bugünkü Haberler

FATURA BOŞTA DURUYOR..

Balıkesirspor Baltok’un elindeki kadro ile şu ana kadar 10 puan toplaması kelimenin tek anlamı ile ‘rezalettir’…

Elinde ligin teknik ve taktik anlayışı en üst seviyede olan bir ekibin olacak ama sen yaptığın taktiksel hata ve futbolcu tercihlerin ile bu ligde düşme potasına kadar gerileyeceksin.

Öncelikle bugün için inceden şu açıklamayı yapmakta fayda görüyorum.

Hep demişimdir; Balıkesirspor Baltok, Büyükşehir’in kucağına bırakılmış ‘cami avlusu çocuğudur!..’

Bu hemen hemen tüm taşra takımlarının kaderidir aslında. Tabiki taraftar kelli felli iş adamlarının takımlarına sahip çıkmasını isterler ama bu bir ekin iki parmağını geçmez. Neticede o şehrin siyasi gücü takıma destek olur işler böyle yürütülmeye çalışılır.

Kimi yönetimler bu işi ciddiye alır başarılı olur kimileri ise çok ciddiye almaz fatura öder..!

Şimdi bu açıklamadan sonra Balıkesirspor Baltok’un bugünkü durumunu yorumlamak gerekirse, çok tehlikeli bir süreç içindedir. Öncelikle tam seçim arifesinde özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na ‘FETÖvari saldırıların’ olduğu bir dönemde Balıkesirspor Baltok’un düşme potasına girmesi birilerinin kesinlikle iştahını kabartıyor. Başkana bundan sonra ki saldırılar özellikle Gençlerbirliği maçından sonra Balkes üzerinden gelebilir..Bu büyük bir olasılık..!

Peki ne yapılmalı?.

Çok basit.. Giray Bulak’la yollar acilen ayrılmalı.

Transfer yasağı olduğu için futbolcu transferi ile işleri düzeltme yoluna gidemeyeceksen şoförü değiştireceksin, Bu kadar basit..

Haaa bu arada ilginç bir iddiayı da gündeme taşımakta yarar var. Piyasada ki söylendi şu. Giray Bulak’ın siyaseten arkasının sağlam olduğu ve bu gücü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan aldığı yolunda. Hiç sanmam. Koskoca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu işi gücü bırakıp ta futbol takımlarının teknik adamları el atsın. Yok eğer doğruysa. Ben direk 5’ten geri vitese takar, çiçek böcek takılırım..!

Neticede son söz olarak Balıkesirspor Baltok’un 11 haftalık faturası masada duruyor. Kim ödeyecek bu faturayı? Yoksa ötelenip sezon sonunda yüklü bir ödeme mi yapılacak?!..


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa