Susurluk Belediyesi, Dereköy Mahallesinde, 900 metrekaresi kapalı olmak üzere 1500 Metrekare alan üzerine inşa edilecek Canlı hayvan pazarı inşaatının temeli attı.

Canlı hayvan pazarının temel atma törenine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça, CHP Susurluk İlçe Başkanı Ümit Barut, İyi Parti Susurluk İlçe Başkanı İsmail Çakır, Ticaret Borsası Başkanı Sefer Göçer, Esnaf Odası Başkanı Aydın Sait, Damızlık Hayvan Üreticileri Başkanı Cemalettin Özden, Ziraat Odası Başkanı Özkan Gürkök, Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Şahin, Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Celal Bangür, Şoförler Odası Başkanı Abdullah Özen, Belediye Meclis Üyeleri Ömer Öztürk, Bülent Anar, Gürhan Cihan, İsmail Şafak, Belediye Başkan yardımcısı Sibel Sarı, Kardeş Gazetesi temsilcisi İrfan Ayyıldız, Beşeylül Gazetesi temsilcisi Gürdal Ergen, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, seçim zamanında halkımıza verdiğimiz sözleri birer birer yerine getirmenin heyecanı içinde olduklarına vurgu yaptı.

Başkan Güney, “İlk günlerde bize borç yükü nedeniyle -2 ay sonra işçi maaşlarını bile ödeyemez, işçi çıkartacak- diyorlardı. Hükümet desteği olmadan çivi bile çakamaz diyorlardı. Aldığımız tedbirler ve yürüttüğümüz çalışmalarla 2 yıllık süre içerisinde belediye tarihinde ilk defa bütçe fazlası verdik. Ülkemizde yaşanan pandemiye rağmen Belediye borçlarında toplam 11 milyon liralık bir azalma sağladık. Esnafımıza bugüne kadar alacaklarına karşılık 13 milyon civarında ödeme yaptık. Personel maaşlarımızı da aynı süre içinde zamanında aksatmadan ödedik. Şimdi de taahhüt ettiğimiz projelerimizi hayata geçirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Canlı Hayvan Pazarı tamamlandığında büyük ve küçükbaş hayvanların satışları sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilecek. Hayvan üreticilerimiz daha geniş Pazar bulacak. Şehrimizdeki hayvan ticaret hacmi de bu pazarla birlikte giderek yükselecek.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Nurettin Güney, bundan sonra da hizmet odaklı çalışmalar yapacaklarına ifade ederek “Canlı Hayvan Pazarının şehrimize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Saadet Partisi Eski İlçe Başkanı Murat Savut’’un duasıyla kurban kesilerek, hayvan pazarının temel atma töreni gerçekleştirildi.