29 Mart 4 Nisan Kütüphane Haftası nedeniyle Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı, Atköy İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı, 29 Mart 4 Nisan Kütüphane Haftası münasebetiyle Balıkesir Atköy İlköğretim okulunun sınıf kitaplıklarına kitap hediye ederek destek sağladı.

Atköy İlköğretim Okulu’ndaki etkinliğe Ak Parti İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Başkanı Nurten Arslan, Sosyal Politikalar Başkan Yardımcıları Türkan Özcan, Ruhşen Genç, Emine Ergün Erol ve İshak Babaç, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Naim Bostan, Haydar Aydın ve İl Disiplin Kurulu Üyesi Kemal Büyükakın katıldı.

"Kütüphaneler, medeniyetin ilerlemesini sağlayan kurumsal yapılardır" diyen AK Parti İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Başkanı Nurten Arslan, “Eğitim Öğretime yapılan yatırım, yarınlarımıza yapılan yatırımdır. Kitaplar bizim ulaşamadığımız, hayal ettiğimiz her yere götürür ve hayallerimizin ufkunu açar. Her şey bir hayalle başlar. Hayal et, inan, çalış ve başarıya ulaş. İnsanlığın hafızası olan kütüphaneler bilgiye erişimi, onun kullanılmasını ve paylaşılmasını sağlayarak geçmişimizden geleceğimize uzanan güvenli bir yol inşa eder. Okuma, öğrenme, araştırma gibi kişisel gelişimi destekleyen, özgüveni güçlendiren ve donanımlı bireyler olmamızı sağlayan alışkanlıkların kazanılmasını sağlar. Üstelik bugün geldiğimiz noktada kütüphaneler bu faydaları sadece kitaplar ile değil, seminer, sergi, eğitim ve özgün etkinliklerle de sağlayan, pekiştiren yaşam alanları olmuşlardır” şeklinde konuştu.

Çocuklara kütüphane sevgisinin aşılanması gerektiğini aktaran Arslan "Ben, Kütüphane Haftası vesilesiyle bu denli önemli bir sorumluluğu üstlenen ve özveriyle yerine getiren bütün kütüphane çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Kıymetli çalışma arkadaşlarımın bu gayretlerine, ailelerimizin çocuklarını kütüphanelere yönlendirme noktasında daha kararlı ve katılımcı bir tavır sergileyerek destek olmalarını rica ediyorum. Kıymetli yavrularımızın geleceği için Ak Parti İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birimi olarak bizlerde küçük bir katkıda bulunduk. Atköy ilköğretim Okul Müdürümüz Harun Kılıç ve Değerli Öğretmenlerimizi ziyaret ettik. Yavrularımıza okuma alışkanlıklarına katkıda bulunacak kitapları okul kütüphanemize kazandırdık.  Kitap bağışı için bize destek olan Yönetim Kurulu Üyelerimize çok teşekkürler. İl Başkanımız Ekrem Başaran ve İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz her zaman Eğitim/ Öğretim ile ilgili çalışmalarda tüm Eğitimcilerimizin yanındadır. Okullarımızın kütüphanelerine kitap desteği sağlamak için çalışmalarımız devam edecek.” Dedi.

AK Parti İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birimi, Atköy İlköğretim Okulu ziyareti sırasında öğretmenlere  çikolata, çiçek ve kolonya hediye ederek, sınıf kitaplıklarının zenginleştirilmesi için gereken desteği vereceklerini ifade ettiler.