Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anan Aytekin biz bu zaferin çocuklarıyız ifadelerine yer verdi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in açıklaması şöyle:

 

Aradan geçen 99 yıl sonra 30 Ağustos zaferinin ışığı yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yoksul Anadolu halkının canhıraş verdiği mücadele, bir ulusun değil; mazlum tüm milletlerin de kaderini değiştirmiştir. Yedi düvelin tek vücut olduğu bir dönemde, yıkılamaz denilen mandacılık yıkılmış, savaşılamaz denilen emperyalizm ile savaşılmış, başarılamaz denilen nice mücadele zafer ile taçlandırılmıştır. Bizler bu zaferin çocuklarıyız. Kuşkusuz Anadolu halkının gözü kara mücadelesi Mustafa Kemal’e, Mustafa Kemal’in önderliği ise Anadolu halkına öncü olmuştur. Bugün bir kez daha Büyük Zaferimizin Başkomutan’ı Mustafa Kemal Atatürk’ü, mücadele ve yol arkadaşlarını ve kurtuluş için zerre dahi katkısı olan tüm kahramanları saygı ve minnetle anıyoruz. Bugün aynı zamanda yalnız anmanın değil, mücadelenin de bir kez daha gür sesinin duyulduğu tarihtir. Şair Turgut Uyar; “anlı şanlı yiğit paşam, genç paşam; sana ağıt değil desten yaraşır” dediği Mustafa Kemal’in işaret ettiği muasır medeniyetin yolunu yürümek için adım atmaya hazırlandığımız gündür.

Bu vesile ile aziz şehitlerimizi rahmetle, Cumhuriyeti bizlere armağan eden kahramanları minnetle ve elbette Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyorum. Kuvay-i Milliyenin ve kurtuluşun şehri Balıkesirimizin değerli vatandaşlarını bu tarihi günde selamlıyorum.  Bilinmelidir ki “ne ondan vazgeçeriz ne de onun eserlerinden!”