Balıkesir Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi’nin 26 Ağustos’taki genel kurulu öncesinde adaylığını açıklayan üçüncü isim eski kooperatif başkanı İrfan Gökmen oldu. Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi’ndeki görevini bıraktığı 2013 yılından bu yana siteye yatırım yapılmadığını ifade eden İrfan Gökmen, seçilmesi durumunda çıraklar için barınma yurdu yapacağını vaat etti.

Balıkesir Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi’nde bir dönem başkanlık yapan İrfan Gökmen, 26 Ağustos’ta yapılacak genel kurulda yeniden kooperatif başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Esnafın başkan olması yönünde kendisine baskı yaptığını ifade eden İrfan Gökmen, geçmiş dönemde yaptığı çalışmalardan bahsedip seçilmesi durumunda hayata geçirmeyi planladığı projeleri açıkladı. Gökmen, “2005 yılında Rahmetli Belediye Başkanı Sabri Uğur’la birlikte iskan-yapı kullanma çalışmalarına başladım. Ondan sonra benzinlikleri yeniden yapıp mevcut haline getirdik. Büyük arsanın içerisinde yüzlerce şuulu olan arsayı tek parça yaptık ve 36 dönüm arsayı Küçük Sanayi Sitesi’ne kazandırdık. 50 metrekarelik 81 adet dükkan yaptık. İşletme dönüşmek için hazırlıklarımız yapılmış, arsalar satılmış ama dükkan yapılmamıştı. Biz bu tapuların hepsini zaman içerisinde bitirdik. Herkesin tapusunu bire bir verdik. Aylarca bakanlıklarda bekleyerek gerekli izinleri aldık. İşletme kooperatifini geçiş dosyalarını getirdik. Bizden sonrakilerine nasip oldu bunu açmak. 2013 yılına bir hastane yapmaya karar verdik. Kredi almayı düşündük. O krediyi engellediler. Bu sanayi sitesindeki esnafı borçlandırırsınız deyip 1 milyon lira krediyi aldırmadılar. Eğer bu kredi alsaydık hastaneyi yapmıştık ve bugün 200 bin lira kira getirisi alıyorduk. Orasının otopark, kafetaryasını da biz işletiyorduk. O gün bağırıp-çağırdılar ama bugün geldiğimiz noktada bizim haklı olduğumuz ortaya çıktı.  Küçük Sanayi Sitesi ortakları bize yetki verirse bir dönem yönetmeyetalibiz. 2013 yılında nasıl bıraktıysam aynı. Sadece bir spor kompleksi var”  

 

ÇIRAK BARINMA YURDU YAPTIRACAĞIZ

Seçilmesi durumunda Küçük Sanayi Sitesi’ni kooperatif hizmet binasından yöneteceğini vurgulayan İrfan Gökmen, “ Sitemizin genelinde temizlik yaptıracağız. Sitemizin güvenlik kameraları yenileteceğiz. İşletme kooperatifini, kooperatiften yöneteceğiz. Ortağımız kooperatife geldiğinde personeli değil bizi bulacak. 12 Ekim Caddesini 1.kapıdan terminal kapısına kadar güzergah çalışması yapacağız. 3.Kapıda benim dönemimde uzun uğraşlarla kooperatifimize kazandırılan 36 dönüm arsamıza Balıkesir’imize ve Sanayimize yakışır yatırım yapmak inşallah bize nasip olur. Benim dönemimde burada Tarım Fuarı yapmıştık. Site içerisinde uygun binalarımızdan birinde veya bir arsaya çırak barınma yurdu pansiyon yapıp dışarıdan çırak olarak çalışmak isteyenleri okula gönderip gençlerimizin sanat sahibi olmalarını sağlayacağız. Buranın giderlerini ustalarımız ve hayır severlerimizin tarafından yetmediği yerde kooperatifimiz tarafından karşılamayı düşünüyoruz” dedi.