Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ORKÖY Desteklemeleri ile her yıl olduğu gibi bu yıl da çiftçilere destek olmaya devam ediyor.

Orman Köylülerini desteklemek amacıyla başlatınan 2021 yılı Çalışma Programı ile Süt Koyunculuğu, Süt Sığırcılığı, Traktör, Tambur, Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi Tesisi ve Motorlu Testere gibi projelere 295 aileye 10.926.000 TL destekleme yapıldı. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü 2021 yılı Çalışma Programı ile Balıkesir'in Kepsut ilçesi Örencik Mahallesine Traktör projesi ile destekleme yaptı. 

ÇİFTÇİLERE ÖDEME KOLAYLIĞI

% 20’si hibe olan desteklemede çiftçiler sıfır faizli kredi ile traktör sahibi oldu. Düzenlenen teslim törenine Balıkesir AK Parti Milletvekili Adil Çelik, Orman Bölge Müdürü Birol Dündar, Kepsut Kaymakamı Altay Karadağ, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, AK Parti Kepsut ilçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Orköy Şube Müdürü Nuri Özen, Balıkesir İşletme Müdürü İlker Çeneli, Kepsut Kurucu Başkanı Serdar Erçel, Örencik Mahalle Muhtarı Ramazan Özkale ve hemşeriler katıldı. Törende konuşan Balıkesir Orman Bölge Müdürü Birol Dündar "Vatandaşlarımıza yeni traktörlerinin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Destekleme ile çiftçilerimizin her daim yanındayız. Verilen proje ve desteklenen konularla çiftçilerimiz daha rahat bir şekilde emeklerinin karşılığıını alacak" dedi.