Vali Hasan Şıldak’ın öncülüğünde üniversite öğrenimi için Balıkesir’e gelen öğrencilerin barınma sorunları ve acil ihtiyaçları hızlıca çözülüyor.

Balıkesir'e gelen öğrenciler Balıkesir Otogarı, Tren Garı ve Toplu Taşıma Merkezinde Gençlik Spor Müdürlüğü ile Emniyet Müdürlüğü Personeli tarafından karşılanarak gerekli bilgilendirme ve yönlendirilmeler yapılıyor. 

Valilik Açık Kapı Birimi tarafından da üniversite öğrencilerinin geçici konaklama ve diğer acil sorunlarına çözüm getiriliyor.

Pazar sabahı yapılan çalışmaları Valilik Binasında inceleyen Vali Şıldak Açık Kapı personelinden bilgi aldı. Konaklama yeri ihtiyacı için Valiliğe başvuran öğrenciler ve velileriyle konuşarak açıklamada bulunan Şıldak, “Sevgili gençler, Balıkesir’e hoş geldiniz. Okulunuz hayırlı olsun, sizi tebrik ediyorum. Öncelikle başlangıç dönemindeki birkaç haftalık süre içinde kalıcı olarak konaklama yerinizi temin edinceye kadar size imkan sağlıyoruz. Kamu misafirhaneleri ve anlaşmalı otellere yönlendiriyoruz. Buralarda makul bir ücret karşılığında kalabilirsiniz. Ödeme gücü olmayan gençlerimiz ve ailelerini ise Valilik olarak misafir ediyoruz. İlçelerimizde de benzeri desteği kaymakamlarımız sağlıyor. Hiçbir öğrencimizin ilk haftalarda barınma yönünden sorun yaşamaması için önlem aldık. Bütün birimlerimizle süreci sağlıklı şekilde yürütüyoruz.” dedi.