Balıkesir’in seçkin eğitim kurumlarından Rahmi Kula Anadolu Lisesi, okulda yapılan törenle 20. Dönem mezunlarını uğurladı. Öğrenciler ve velilerin katılımı ile düzenlenen törende mezunlara diplomaları verildi

Okul Müdürü Yusuf Bozkurt törende bir konuşma yaparak 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılını değerlendirdi. Müdür Bozkurt yaptığı konuşmada “ Pandemi dönemi tüm ülkemizi olduğu gibi bizleri de etkiledi. Ancak Balıkesir’in ilk “Fatih” projesi uygulama okulu olmanın verdiği teknolojik yazılım ve donanım üstünlüğümüzü kullanarak bu süreci avantaja çevirdik. Bakanlığımızın uygun gördüğü dönemlerde yüz yüze eğitimlerimiz ve Destekleme ve Yetiştirme Kurlarımızı yaptık. Bunun yanı sıra EBA ve diğer uzaktan eğitim platformlarını da azami ölçüde kullandık. Verdiğimiz bu mücadele ve emeklerin karşılığını bu sene üniversite sınavına giren öğrencilerimizden aldığımız olumlu dönüşlerle alacağımızı görüyoruz” dedi.

PROJELERDE OKULUMUZUN İSMİNİ DUYURUYORUZ

Balıkesir’de eğitim olarak her zaman yenilikleri takip ettiklerini belirten Müdür Bozkurt “Online ve yüz yüze yapılan derslerin yanı sıra proje temelli çalışmalarımızla da Balıkesir ve ülkemiz için önemli çalışmalara imza attık. Listemiz uzun ancak sadece vereceğimiz birkaç örnekle ne demek istediğimi daha kolay ifade edebilirim. En başta belirtmezsem haksızlık olur: Okulumuz 9.10 ve 11 sınıflarda boş kontenjanı olmayan Balıkesir’in tek “Sınavla Öğrenci Alan” okuludur.  Koç Üniversitesi ile yapılan protokol ile 80 öğrencimiz CS101 Merhaba Dünya projesi kapsamında Robotik Kodlama ve Programlama eğitimi aldı. Balıkesir Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği ile Okulumuz Edebiyat Öğretmeni Fuat Yılmaz ve Tarih Öğretmeni Şahinde Agamola rehberlinde diğer proje ortaklarımızla “Yazar Atölyesi” etkinlikleri düzenledik. Okulumuz Kimya Öğretmeni Hülya Cankorur rehberliğinde yine Balıkesir Üniversitesi’nden Doç. Dr. Kazım Biber hocamızın katkılarıyla 18 Fen Araştırma Projeler yarışması Türkiye finalinde en iyi 10 proje arasına girdik ve aynı ekiple VI. International European Conference on Social Sciences’a katıldı. Bilişim Teknolojileri Öğretmenimizin öğrencileriyle yaptığı ve “KULA” ismini verdikleri insülin pompasının isim patentini aldık” dedi.

BOZKURT: YOLUNUZ AÇIK OLSUN

Öğrencilerin çeşitli proje ve platformlarda başarı ve dereceler aldıklarını söyleyen Rahmi Kula Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Bozkurt “Erasmus projelerinde daha etkin yer almak için yaptığımız “Akreditasyon” başvurumuz ve web tabanlı uzaktan eğitim platformları tasarlayacağımız “e-RKAL: Bir Okuldan Daha Fazlası” proje başvurumuz kabul edildi. Bu süreçte öğrencilerimiz de bizleri elde ettiği başarılarla gururlandırdı. Zeynep Eda Kazdağlı, Türkiye’den sadece 2 öğrencinin Kabul edildiği Japon hükümeti tarafından verilen Mext 2022 lisans bursunu kazandı. Yine İsmet Eren Abidinoğlu isimli öğrencimiz Avrupa Parlamentosu Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen ve küresel meselelerin İngilizce tartışıldığı toplantılara başkanlık etti. Emeği geçenleri tebrik ediyor ve mezunlarımızı kutluyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” diye konuştu.