Savaştepe İlçesinde DEVA Partisi Savaştepe ilçe Başkanı Mehmet Ülkü ve yönetim kurulu toplam 35 kişi partisinden istifa ederek CHP’ye katıldı.

Savaştepe İstasyon Çay Bahçesinde gerçekleştirilen programa CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, CHP Balıkesir Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi, CHP Savaştepe İlçe Başkanı Ahmet Ali Atalay, eski ilçe başkanları ve partililer katıldı.
Programda DEVA Partisi Savaştepe İlçe Başkanı Mehmet Ülkü bir konuşma gerçekleştirdi. Ülkü Konuşmasında; “ Yaklaşık iki yıldır DEVA Partisi ilçe başkanı olarak görev yapmaktayım. Bugün itibariyle Teşkilatım, şahsım ve üyelerimiz ile birlikte partimizden ayrılarak CHP’ye katılma kararı aldık. Siyaset bizlere bir kez daha göstermiştir ki doğru yer, doğru zaman, doğru kişiler kavramlarının ne kadar önemli olduğunu. Bu süreçte DEVA Partisine katılmama sebep olan rahmetli Edip Uğur Başkanıma Allah’tan rahmet diliyorum. DEVA Partisinin kabul görmesi ve ve tanınması için ilçemizde teşkilatımla birlikte gerekeni yaptığımızı düşünüyorum. Bu konuda vicdanımız kesinlikle rahattır.” Dedi