Susurluk Belediyesi’ne bağlı SUBEL Şirketi ile Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şubesi arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı.

Susurluk Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında gerçekleştirilen imza törenine Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden ve İşçi Baş Temsilcisi Abdurrahman Karakaş katıldı.

Toplu İş Sözleşmesini imzalayan Belediye Başkanı Nurettin Güney, “Bütçeler dahilinde kanuni ölçülerde işçiler için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını” belirterek, herkesi mutlu edecek bir sözleşme imzaladıklarını ifade etti.

Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney'e teşekkür ederek, imzalanan sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

Belediye ve sendika temsilcileri arasında varılan anlaşmaya göre; iki yıllık “Toplu İş Sözleşmesi” kapsamında, belediyede çalışan işçilerin en düşük aldığı ücret; 3.400 TL – 4.000.- TL arasında çalışma şartları, koşulları, saha personeli olması, uzmanlık, sosyal durum, çocuk sayısı gibi değişkenlik gösteren parametrelerle belirlendi. Bu durumda çalışma alanı ve sosyal duruma göre maaşlarda % 8 oranında artış uygulanmış oldu. Buna ek olarak 2 parçada ödenmek kaydı ile 22 yevmiye de ikramiye verileceği açıklandı.

Çalışanların ücretlerinde yılsonlarında enflasyon oranında artış sağlanacağı bildirildi.