AK Parti Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Katip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, Bigadiç’te bir dizi ziyarette bulundu. İlk durağı Bigadiç Süt Üreticileri Birliği olan Uygur, ardından Termal Uygulama Oteli’nin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni de ziyaret eden Uygur, Bigadiç Devlet Hastanesi Hidroterapi Merkezi ve FTR Ek Hizmet Binasının İnşaatını, Atatürk caddesindeki altyapı çalışmalarını, yapımı devam eden Kapalı Pazar Yeri ve Alışveriş Merkezini Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve AK Parti İlçe Başkanı Neşet Akbıyık ile inceledi.

Milletvekili Uygur, Gara bölgesinde şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Ümit Gıcır’ın ailesini Altıeylül Bahçelievler mahallesindeki evinde ziyaret etti. Annesi Sülbiye Hanım, Babası Musa Bey ve ablası Gönül Hanım ile birlikte şehidi dualarla yâd eden Milletvekili Uygur, şehidin ailesine başsağlığı dileklerini sundu.

 

 

BİGADİÇ SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİNE ZİYARET

AK Parti İlçe Başkanı Neşet Akbıyık ile birlikte Süt Üreticileri Birliği’nin, Süt Ürünleri İşleme Tesisi’ni ziyaret eden Milletvekili Uygur, Başkan Yardımcısı Hüseyin Karanfil ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte tesisi gezdiler. Uygur “Doğal ve katkısız süt, peynir ve yoğurt üretimi yapan Birliğimiz çevre il ve ilçelere de ürünlerini ulaştırıyor. Süt Üreticileri Birliği alanı içerisinde yer alan tekstil firmasını da ziyaret ederek emekçi kardeşlerimizle selamlaştık. Süt Üreticileri Birliği yönetiminden çalışmalarla ilgili bilgi alarak, istişarede bulunduk. Birliğimize ve çiftçilerimize işlerinde bereket ve kolaylıklar diliyor, bizleri nezaketle ağırlayan Süt Üreticileri Birlik yönetimimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

BİGADİÇ’TE ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

 

Milletvekili Uygur, Bigadiç’e kazandırdığı Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bağlı olarak yapılacak olan Termal Uygulama Oteli’nin inşaat alanında incelemelerde bulundu. Uygur “İlçe Başkanımız Neşet Akbıyık ve Okul Müdürümüz Kamil Kaynaş ile birlikte alanı dolaşarak çalışmalar hakkında istişarede bulunduk. Termal Uygulama Otelinin inşaat alanında yer alan yüksek gerilim hattının deplasesi çalışmalarını da yerinde inceledik. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Başdanışmanı Yüksel Coşkunyürek ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Yüksek Gerilim Hattının deplase çalışmalarının başlatılmasına karar verilmiştir. Bigadiç Belediye Başkanımız İsmail Avcu’nun destekleri ve katkılarıyla, en kısa sürede çalışmaların sonuçlanması hususunu yakından takip ediyoruz. Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni de ziyaret ederek Okul Müdürü Kamil Kaynaş ile Termal Uygulama Oteli’nin Lisemize bağlı olarak açılması ve yapılacak çalışmalarla ilgili istişarede bulunduk” dedi.

 

Bigadiç Devlet Hastanesi Hidroterapi Merkezi ve FTR Ek Hizmet Binasının İnşaatında

İncelemelerde bulunan Milletvekili Uygur; “Tamamlandığında şehrimize ve bölgemize çok önemli sağlık hizmetlerinde bulunacak olan Merkez, termal su ve son teknoloji tıbbi aletlerle bir çok hastalığa şifa kaynağı olacak” dedi.

 

Uygur, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu‘yu ziyaretinde; Başkan Yardımcısı Süleyman Saran, Belediye Meclis Üyeleri İsmail Akgün, Bülent Kayış, İlçe Başkanı Neşet Akbıyık ve ilçe yönetimi ile bir araya geldi. Milletvekili Uygur şunları ifade etti; “Atatürk caddesindeki Alt yapı ve elektrik hattının yer altına alınması çalışmalarını Başkanımızla birlikte inceledik. Elektrik hattının yer altına alınması hususunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Başdanışmanı Yüksel Coşkunyürek ile yaptığımız görüşmelerin olumlu neticelenmesiyle başlayan çalışmalar tamamlandı. Başkanımız İsmail Avcu’nun değerli çalışmalarıyla asfaltlama ve peyzaj aşamasına gelen Caddemiz inşallah en kısa zamanda hemşehrilerimizin hizmetine açılacak. Bigadiç’te son olarak yapımı devam eden Kapalı Pazar Yeri ve Alışveriş Merkezinde de incelemelerde bulunduk. Başkanımız İsmail Avcu’nun büyük gayretlerle ve titizlikle yürüttüğü inşaat alanında çalışmalarda gelinen son durumu değerlendirdik. Kapalı Pazaryeri ve Alışveriş Merkezinin yapımı bittiğinde inşallah ilçemize, hemşehrilerimize çok güzel hizmetlerde bulunacak.”

 

UYGUR, BİGADİÇLİ ESNAF VE HEMŞEHRİLERİYLE SELAMLAŞTI

 

Milletvekili Uygur, Belediye Başkanı İsmail Avcu, Belediye yönetimi, AK Parti İlçe Başkanı Neşet Akbıyık ve ilçe teşkilatı ile esnafı dolaşarak hem esnafla hem hemşehrileriyle selamlaştı hayırlı bereketli işler diledi. Milletvekili Uygur; “Bigadiç’te esnafımızla, hemşehrilerimizle bir araya gelip sohbet ettik, hepsine önce sağlık, sıhhat ve bereketli işler diliyorum. Belediye Başkanımız İsmail Avcu ve İlçe Başkanımız Neşet Akbıyık’a ilçemizde yaptıkları güzel çalışmalardan dolayı ve bizi nezaketle ağırladıkları için teşekkür ederim” dedi.