Bölgemizde üst üste olan depremler ve Elazığ’da yaşanan facia bir kez daha hatırlattı ki şehrin en önemli gündemi DEPREM!

HAREKETE GEÇiN!

Okçuluk, atçılık, güreş, festival İSTEMİYORUZ! Öpücük, gülücük, el öptük, yanak sıktık, gönüllere girdik İSTEMİYORUZ! Vizyon proje, misyon proje, şehir uçsun-kaçsın İSTEMİYORUZ! Değerli başkanlar; bu günden tezi yok, her işinizi bırakın ŞEHRİ DEPREME HAZIRLAYIN. İnanın nesillerce hayır duası alacaksınız


BAŞKANLARIMIZA ÇAĞRI YAPIYORUZ

Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve metropol Karesi ve Altıeylül Belediye Başkanları olmak üzere şehrin tüm belediye başkanlarna ortak bir çağrı yapıyoruz. Birinci derece deprem bölgesi olan Balıkesir’in, her an kapıyı çalabilecek bir depreme ne kadar hazırlıksız olduğunu söylemeye gerek yok.

BUGÜN DEPREM OLSA...

Deprem öldürmez bina öldürür! Şehirdeki çürük yapı stoğunun tespit edilip bir an önce kentsel dönüşüme sokulması şart. Bugün, beklendiği gibi Balıkesir’de 7 şiddetinde deprem olsa, Dinkçiler’de, Gündoğan’da, Gümüşçeşme’de, Aygören’de, Oruçgazi’de, bırakın oraları çarşının merkezinde facia olur. 

Hayat kurtarın

Bu günden tezi yok kentsel dönüşüm için kolları sıvayın, yerel müteahhitlerimizle toplantı gerçekleştirin, hem şehrin ekonomisi gelişsin hem şehrin estetiği artsın hem de insanlar güvenli binalarda otursun


Deprem dosyasını açıyoruz

* Balıkesir’de hangi mahallelerin zemini sağlam, hangilerinin çürük?

* Deprem yönetmeliğinden sonra yapılan binalar bizi korur mu?

* Resmi kurumlar, okullar, hastaneler, spor salonları depreme dayanıklı mı?

* İmara açılması planlanan kapalı bölgenin zemin durumu ne?

* Kentsel dönüşüme nereden başlanmalı?

Yakında EKSPRES’te