Bugünkü Haberler
RESMİ İLANLAR
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
1- Fatih Karagümrük 1 1 0 0 3 3
2- Ümraniyespor 1 1 0 0 3 3
3- Adana Demirspor 1 1 0 0 2 3
4- Menemen Spor 1 1 0 0 2 3
5- Osmanlıspor FK 1 1 0 0 2 3
6- Akhisarspor 1 1 0 0 1 3
7- Hatayspor 1 1 0 0 1 3
8- BŞB.Erzurumspr 1 0 1 0 2 1
9- İstanbulspor 1 0 1 0 2 1
10- Keçiörengücü 1 0 1 0 1 1
11- Boluspor 1 0 0 1 1 0
12- Adanaspor 1 0 0 1 0 0
13- Altınordu 1 0 0 1 0 0
14- Altay 1 0 0 1 1 0
15- Bursaspor 1 0 0 1 1 0
16- Balıkesirspor 1 0 0 1 0 0
17- Giresunspor 1 0 0 1 0 0
18- Eskişehirspor 1 0 1 0 1 -5
Üst Lig Play Off Alt Lig
Ekspres Gazetesi
HDP’YE KADRO VERECEKLER!
HDP’YE KADRO VERECEKLER!
25 Mart 2019 21:01
Font1 Font2 Font3 Font4
137 defa okundu

DSP Büyükşehir Adayı Tamer Kanber’den Millet İttifakı ile ilgili bomba iddia:

HDP’YE KADRO VERECEKLER!

Tamer Kanber, İsmail Ok’un Büyükşehir’e Başkan seçilmesi durumunda HDP’ye bir Genel Sekreter Yardımcılığı üç Daire Başkanlığı ve il genelinde 600’e yakın kadro verileceğini söyledi. Kanber “Kirli pazarlıklarla seçim kazanma derdindeler” dedi

HDP DESTEK OLURSA 3 DAİRE BAŞKANLIĞI CEPTE

Yerel seçimlerin farklı bir boyuta çekildiğini söyleyen DSP Büyükşehir Adayı Tamer Kanber, “İsmail Ok başkanlığındaki Millet İttifakı’nın HDP’ye destek karşılığında bir genel sekreter yardımcılığı ve üç daire başkanlığı verdiği bilgisi elimize ulaştı. Bu kirli pazarlığın olduğu seçim yarışında bu dakikadan sonra hiçbir şeyin önemi kalmamıştır” dedi.

GİZLİ İTTİFAK MECLİS ÜYELİĞİYLE SINIRLI DEĞİL!

Kanber “İsmail Ok, HDP ile gizli bir ittifak yaparak Müslüman mahallesinde salyangoz satmak peşindedir. Bu gizli anlaşma meclis üyeliği ile sınırlı değil. HDP’ye bir Genel Sekreter Yardımcılığı, Kent Estetiği, Körfez ve Güney Marmara Koordinasyon Daire Başkanlığı’nı verecekler” dedi.

Bu pazarlığı belki
Ahmet Akın da biliyor

Tamer Kanber, İsmail Ok’un önden Bozkurt selamı yapıp arkadan HDP’lilerle kirli pazarlıklar içerisinde olduğunu, özellikle kıyı bölgelerinde Kent Estetiği ve Park Bahçeler’de Balıkesir çocuklarını kapının önüne koyup HDP referanslı kişileri işe alacaklarını iddia etti. Kanber “Bu kirli pazarlığı Ahmet Akın da biliyor o yüzden Ok’un yanında yer almıyor” dedi.

iP VE CHP HDP iLE PAZARLIK YAPIYOR


“HDP’YE BİR GENEL SEKRETER YARDIMCILIĞI VE ÜÇ DAİRE BAŞKANLIĞI VERİLECEK”

Demokratik Sol Parti(DSP) Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tamer Kanber, seçim çalışmalarıyla ilgili Yasa’da basın toplantısı düzenledi. Seçilmesi durumunda hayata geçireceği projeleri anlatan Kanber, Millet İttifakı Adayı İsmail Ok’un HDP ile yaptığı kirli ittifakla ilgili gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. İsmail Ok’un başkanlık yarışını kazanmak için HDP ile gizli bir ittifak içerisinde olduğunu kaydeden DSP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tamer Kanber, Ok’un seçilmesi durumunda HDP’ye bir genel sekreter yardımcılığının yanı sıra Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Körfez Koordinasyon Daire Başkanlığı ve Güney Marmara Koordinasyon Daire Başkanlığı’nın verileceğini ve 1 Nisan itibariyle 600 Balıkesirlinin belediyeden çıkartılıp yerlerine HDP’lilerin belediyede işe alınacağını belirtti.

“GÖMEÇ VE BURHANİYE’DE İKİ PKK SEMPATİZANI MİLLET İTTİFAKI LİSTELERİNDE”

Siyasi ittifakların içindeki kirli pazarlıklara da dikkat çeken DSP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tamer Kanber, Millet İttifakı içerisinde HDP kontenjanından PKK sempatizanı isimlerin belediye meclis üyesi aday listelerinde yer verildiğini vurguladı. Son olarak İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı belediye meclis üyesi aday listelerinde terörle irtibatlı kişilerin listesinden iki ismin Balıkesir’de Millet İttifakı’nda yer aldığını belirten Kanber, “ Normal bir seçim döneminde bunları konuşmamız gerekiyordu ama maalesef Balıkesir’deki büyükşehir belediye başkan yarışı çok kirli, çok acı bir noktaya ulaştı. Biz büyükşehir belediye başkan adayları kazanacaksak da kaybedeceksek de mertçe, delikanlıca ve şeffaf bir şekilde yarışmalıyız. Millet İttifakı Adayı Sayın İsmail Ok, HDP ile gizli bir ittifak yaparak Müslüman mahallesinde salyangoz satmak peşindedir. Bu ittifakın alametlerini uzunca bir süredir takip ediyorum. Edremit’teki Kürdistan skandalı bunun ilk adımı oldu. Dünde İçişleri Bakanı Gömeç ve Burhaniye’de iki PKK sempatizanının Millet İttifakı listelerinde meclis üyesi sıralamalarında olduğunu açıkladı” dedi.

BİR GENEL SEKRETER YARDIMCILIĞI VE ÜÇ DAİRE BAŞKANLIĞI HDP’YE VERİLECEK

Millet İttifakı’nın HDP’yle gizli anlaşmasının sadece belediye meclis üyesi adaylıklarıyla sınırlı kalmadığını kaydeden DSP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tamer Kanber, İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok’un seçimi kazanması durumunda bir genel sekreter yardımcılığı ve üç daire başkanlığının HDP’ye verileceğini ve 600 Balıkesirlinin belediyeden çıkartılıp yerlerine HDP’lilerin belediyeye alınacağını ifade etti. Tamer Kanber, “İsmail Ok başkanlığındaki Millet İttifakı’nın HDP’ye destek karşılığında bir genel sekreter yardımcılığı ve üç daire başkanlığı verdiği bilgisi elimize ulaştı. Bu kirli pazarlığın olduğu seçim yarışında bu dakikadan sonra hiçbir şeyin önemi kalmamıştır. Böyle başkan olacaksam hiç olmayayım. Önden bozkurt selamı yapıp arkada kirli pazarlıklar içerisinde olup seçim kazanılmaz. Balıkesir’de 4 tane genel sekreter yardımcılığı var; ikisi İYİ Parti, birisi CHP, bir tanesi HDP. Diğer partilere yüzde 1.1 diyorsunuz. HDP’nin 36 bin oyu nerede, yüzde 4.3’ü nerede? Hiçbir ankette yok. İşte nerede olduğu İsmail Ok’un yaptığı kirli pazarlığın içinde. Genel sekreter yardımcılığının yanında Kent Estetiği Daire Başkanlığı HDP’ye verilmiş. Körfez Koordinasyon Daire Başkanlığı ve Güney Marmara Koordinasyon Daire Başkanlığı HDP’ye verilmiş. Kent Estetiği Daire Başkanlığı’nda neler var? Park Bahçeler var. İhalelerin olduğu insanların kolaylıkla istihdam edildiği bir bölüm. 600 tane Balıkesir çocuğu şu anda kapının önüne konulmak üzere. HDP sempatizanları işe yerleştirilmek üzere. Bu 600 tane çocuk, emekçi evine ekmek götüren çocuklar bunlar 1 Nisan’dan sonra kapının önündeler. Güney Marmara ve Körfez Koordinasyon Daire Başkanlığı ise Erdek’ten Altınoluk’a kadar bütün bölgede sahil bandında park ve bahçeler dahil her yerde bunlar böyle örgütlenecekler. CHP ve İYİ Parti’nin içerisindeki Atatürkçü, laik, demokrat ve milliyetçi arkadaşlarımı diyorum ki; oyuna gelmeyin. Bir başkanlık uğruna Kuva-yi Milliye’nin başkentinde bunu yapmayın. Olası böyle bir şey gerçekleşirse insanlar yürür ve bu belediyeyi yerle bir ederler. Bu kirliği pazarlığın içinde seçim kazanmak uğruna asla yokum. Belki Sayın Ahmet Akın bu pazarlığı biliyor ve bu yüzden İsmail Ok’la yan yana gelmiyor” dedi.

“BALIKESİR’İ SAĞCI ADAYLARA TESLİM ETTİLER”

CHP’nin ittifak müzakereleri kapsamında Balıkesir’in feda ettiğini dile getiren DSP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tamer Kanber, Kuva-yi Milliye kentinin hiçbir anlaşmaya feda edilemeyecek olduğunu söyledi. Balıkesir’in iki sağcı adaya mahkum bırakıldığını ve tek solcu aday olarak buna izin vermeyeceğini vurgulayan Kanber, “ CHP Genel Başkanı Balıkesir’i İstanbul, Ankara rüyasına feda etti. Balıkesir’i sağcı bir adaya teslim etti. Balıkesir adında da nefesinde de 10 numaradır, vazgeçilmez, satılmaz. Kent Meclisi, Halk Meclisi’ni çok önemsiyorum. Balıkesir’de abilerin döneminin bitmesi gerektiğini söylüyorum. Şahısların dönemi bitecek. Kent Meclisi, Belediye Meclisi’yle eş değer anlamda çalışma yapacak. Kısaca; kent yönetiminde abiler değil halk olacak. Ben bu zamana kadar hep izlenen oldum. İzleyici olup kaybeden hiç olmadım. Bu seçimde de izlenen olacağım. E-dershane olacak ve üniversite mezunu olmayan kalmayacak gençler arasında. Bu üniversite mezunu gençler daha sonrasında yerel yönetimlerde Balıkesir’e hizmet edecekler ve hepsi muhakkak yabancı dil öğrenecek” dedi.Bu haberler ilginizi çekebilir!

HDP’YE KADRO VERECEKLER! Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa