Öncelikle her ne pahasına olursa olsun ligin dibine demir atmış ve düne kadar rakip fileleri sadece 5 kez havalanırmış bir ekip ile kendi evinde 2-2 berabere kalıyorsan bu ilerisi için 'tehlike çanlarının çalıyor' olması demektir..

Tabi ki şunu da atlamadan  maçı değerlendirmek de fayda var.. 19 futbolcusu covid19 tedavisi görerek sağlığına kavuşmuş ve hatta hala bazı futbolcularının bu hastalıkla ilgili sıkıntılar yaşadığı gerçeğini..

Ama dedim ya; rakip Eskişehir ve her ne pahasına olursa olsun böyle bir skor olmamalıydı..

İyi olmadı.. Gelelim maçın genel görüntüsüne..

Öncelikle Balıkesirspor'un bir an önce 'mahkum oynama' taktiğini değiştirilmeli..!

Eskişehirspor gibi 16/17 yaşındaki bebelerin forma giydiği bir ekip karşısında maçın son dakikalarında bile atak yiyebiliyorsan şapkayı önüne koyup; " Ben nerde yanlış yapıyorum..?" diyeceksin..

Şimdi bazı Balkes düşmanları kendi ince hesapları sonrası bu skordan sonra sosyal medyadan yönetime; "Futbolcuların paralarını ödemiyorsunuz ki oynasınlar" sallaması yapıyorlar..

Ulen karşındaki rakip futbolcuları maç yemeği olarak tost ayran ile sahaya çıkıyor..!

Bu ligde ki takımların içinde bir kaçı hariç hangisinde para sıkıntısı yok ki..?

Bugün alamazsın, yarın alırsın..Balıkesirspor'da kimin parası kalmış..?

Haaa bu takım küme düşerse tüm alacaklılar avucunu da yalar, bunu da herkes bilsin..!

Şunu demeye getiriyorum..

İçerde öyle futbolcular var ki; bedenleri de, ruhları da sahada yok..!

Cihat Arslan gibi tecrübeli bir ismin bir an önce özellikle bu zihniyetteki futbolculara gereken ayarı vermesi şart.. Eskişehirspor maçında kaybedilen 2 puan ileride başımıza bela olmadan özellikle Bursaspor'a 3-0 yenilerek şoka girmiş olan Samsunspor maçından mutlak puan çıkarmak gerekli..