İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özalel, Mustafa Cihan Paçacı ve Metin Ergün, iş dünyasının temsilcileriyle buluşmak için Balıkesir’e geldi. Balıkesir programı kapsamında il binasında basın mensuplarıyla toplantısı düzenleyen genel başkan yardımcıları siyasi gündemi değerlendirdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Ümit Özalel, Mustafa Cihan Paçacı ve Metin Ergün, Balıkesir programı kapsamında il binasında basın toplantısı düzenledi. İş dünyasının temsilcileriyle buluşmak için Balıkesir’e gelen genel başkan yardımcıları, parti içi konuları ve siyasi gündem hakkında açıklamalarda bulundu.  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Cihan Paçacı, İYİ Parti'nin kurulduğu günden bu güne ilkelerini koruduğunu belirterek, "Her siyasi partide kişisel bazda bazı problemler çıkabilir. Çok partili hayata geçtiğimizden bu yana çok yaşanmıştır ama partiler yoluna devam etmiştir. İYİ Parti'de de son dönemde kongreden kaynaklanan bazı arkadaşlarımızın itirazları oldu ama bugün için partimizi etkileyecek bir rahatsızlık söz konusu değildir. Arkadaşlarımız kendi istekleriyle partiden ayrılmış olabilirler. Bu doğal bir süreçtir." diye konuştu.

“FETÖ’NÜN YÖNTEMLERİNİ KULLANIYORLAR”

İYİ Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun da İYİ Partinin Türk Milliyetçiliğinin merkezi niteliğinde olduğunu dile getirdi.  Milliyetçilik anlayışlarında vatandaşın aşını, işini, özgürlüğünü, hukukun üstünlüğünü ve benzeri kavramları esas alarak yürüdüklerini anlatan Ergun, partilerden ayrılıkların söz konusu olabileceğini ama bir operasyon niteliğini taşıması durumunda problem oluşturacağını vurguladı.  Ergun, İYİ Parti'nin zemin bulup güçlenmeye başladığını ifade ederek, şunları kaydetti: "Burada bu güçlenmeyle birlikte bazı arkadaşlarımızın, kişilerin, kurumların belki de rahatsızlıkları dile getirilmeye başlandı. Buradan soruyoruz? Ümit Özdağ bey İYİ Parti'de disiplin kuruluna sevk edildiği gün kendi bürosunda hangi partinin üst seviyedeki bir yöneticisiyle beraberdi? Bu stratejiyi birlikte mi oluşturdurlar? Bu sorunun cevabını kendisinin çıkıp vermesi gerekiyor. Türk siyaseti bu tip şeyleri çok gördü. İYİ Parti doğru yoldadır, milletimizin hizmetinde devam edecektir. Yöntemlere baktığınız zaman İYİ Parti ile ilgili söylediği, oluşturmaya çalıştığı yöntemler geçmiş dönemde FETÖ'nün oluşturduğu yöntemlerdir. Bu durum bizler için çok ciddi bir soru işaretidir. Ümit Özdağ'a 'FETÖ'cüdür' demiyorum ama kullanılan yöntemlere baktınız zaman Türkiye'de 2010'lu yıllardaki FETÖ'nün kullandığı yöntemlere benzer yöntemler kullanılıyor. Bu da ciddi bir soru işaretidir. Biz de bunun peşindeyiz."

“AK PARTİ SİYASİ ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞTIR”

İYİ Parti’de yaşanan istifa ve ayrılıklarla ilgili olarak konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Cihan Paçacı, parti içi demokrasinin en geniş biçimde uygulandığını bu nedenle parti içinde farklı sesler çıktığını söyledi. İYİ Partinin gün geçtikçe güçlendiğini söyleyen Paçacı, sözlerini şu şekilde tamamladı: “İyi Parti tüm siyasi partiler içinde parti içi demokrasiyi en geniş biçimde uygulayan siyasi parti. Dolayısıyla bizde farklı sesler çıkmaya alışmanız lazım. Bizde diğer partiler gibi sadece liderin tek sesiyle değil herkes fikrini düşüncesini açık ve net bir şekilde ifade etmektedir.  İyi Parti’de alınan kararlarda kurullardan oluşan kararlardır. Partiden ayrılan arkadaşlara saygı duyarız ama burada önemli olan parti disiplinine uyulacak şekilde olması çok önemli. Parti disiplini parti içi demokrasiyi uyumlu halde uygulamaktır. Eğer burada disiplini bozacak hadise oluyorsa tabi ki disiplin kurulundaki arkadaşlarda kendi görevlerini yapacaklardır.  Şundan herkes emin olsun İYİ Parti ilk seçimlerden sonra ülkeyi iyi yönetme sorumluluğunu üstlenecektir. Biz buna kadro ve projelerimizle hazırız. Ak Parti ise siyasi ömrünü tamamlamış bir parti haline gelmiştir. Artık değişim zamanı gelmiştir. 18 yıl sonra bir siyasi parti vatandaşı ekmeğe muhtaç ediyorsa o partinin değişme zamanı gelmiştir” dedi.