Karesi’de doğan her bebeğin artık bir fidanı var. Dinçer Orkan’ın başlattığı bu proje, başta Büyükşehir, tüm belediyelerimize yayılmalı

HER BEBEĞE BİR FİDAN PROJESİ


Dinçer Orkan başkanlığındaki Karesi Belediyesi’nin “Karesi’de her bebeğe bir fidan” projesi, bir ilçe belediyesinin son dönemlerde ortaya koyduğu en önemli projelerden biri. Bu projenin, Balıkesir’in bütününe yayılması, şehrimizde doğan her çocuğun bir fidanının olması Kuva-yi Milliye şehrine yakışır. 


Karesi’nin çocuklarıyla birlikte fidanları da büyüyecek

 

Karesi Belediyesi’nin ilçedeki yeşil alan miktarını arttırmak amacıyla “Karesi’de her bebeğe bir fidan” projesi fark yarattı. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın talimatıyla başlayan proje kapsamında 500 fidan toprakla buluşurken, Sembol Medya olarak son yıllardaki en isabetli sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz projenin diğer ilçelere de örnek teşkil etmesini ve Balıkesir’de dünyaya gelen her bir çocuğun dikili ağacının bulunmasını teklif ediyoruz. 

 

Karesi Belediyesi’nin ilkini geçtiğimiz gün hayata geçirdiği ‘Karesi’de her bebeğe bir fidan’ projesi kısa sürede fark yarattı. Karesi’de kişi başı 2 metrekare olan yeşil alan miktarını 20-25 metrekareye çıkartmayı amaçlayan ‘Her bebeğe bir fidan’ projesiyle; hem ilçe sınırları içerisinde yeşil alan miktarı yükseltilirken hem de Karesi’de dünyaya gelen her bir bebeğin dikili ağacının olması projeye ayrı bir anlam yükledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hamiliğinde kısa bir süre önce hayata geçirilen ve 11 milyon fidanın toprakla buluştuğu “Geleceğe Nefes Ol” gibi büyük fidan ekme seferberliğinin ardından Karesi’de de belediye desteğiyle her bebeğin dikili bir ağacının olmasını sağlayacak projeyi yerinde ve diğer ilçelere örnek teşkil edeceğini düşünüyoruz. Başta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyelerine son yıllardaki en isabetli sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz ‘Her bir bebeğe fidan’ projesini projesiyle gelecek nesillere daha yeşil bir kent bırakmalarını ve Balıkesir’de dünyaya gelen her bir bebeğin dikili ağacının olmasını teklif ediyoruz.