Otur bir sorgula kendini. Geçmişinden başla mesela. İlk yaptığın hatayı hatırla. Ben bunu yapmamış olsaydım eğer hayat daha farklı olurdu dediğin günü hatırla.

Nerede yanlış, nerede doğru yaptığını bir gözden geçir. Çok zor bir şey değil! Eğer yalnız başına kendini sorgulayamıyorsan, geç bir aynanın karşısına yüzleş kendinle. Hani tüm insanlarda olan kötü bir huyumuz var ya başkalarını sorgulamak gibi..! Eğer bunu yapacaksan ilk kendinden başlayacaksın işe. Yoksa öyle herkese, her şeye burnunu sokmak hakkın değil!

Bulursan eğer nerede yanlış yaptığını, düzeltmek için çok geç değilse harekete geç. Konu seneler öncesine dayansa bile. Birinin kalbini kırdıysan, içine dert kaldıysa, yeniden geriye kazanmak istiyorsan geç değildir. Ama ertelemeye devam edersen işte o zaman her şey için geç olabilir. Ölüm var bunu aklından çıkarma!

Boşver insanlar senin hakkında ne düşünürse düşünsün. Sen gittiğin yolun doğruluğundan eminsen o yoldan asla geriye dönme. Aynı adımlarla, hatta daha hızlı bir şekilde ilerlemeye devam et. Başında da dediğim gibi kendini sorguladığında cevap olarak kötü şeyler çıkarsa karşına onları düzeltmeye bak.

Zamanımız çok az bu dünyada. Bunun farkında olarak yaşa. Her zaman iyiden, doğrudan tarafa ol. O zaman bugüne kadar yaptığın hataların yeniden tekrarlanmayacağını kendi gözlerinle göreceksin. Unutma ki, her insan hata yapar. Ama diğer seçenekler kendi tercihleridir. Tercihlerine doğru karar vermekse sadece senin elinde...