Bugünkü Haberler
Ekspres Gazetesi

KİM OLURSA OLSUN YETERKİ BALKESLİ OLSUN..!

Pazar günü millet olarak sandığa gidecek ve 5 yıl boyunca yerelde bizi yönetecek kadroları belirleyeceğiz.

Bu seçimlerin ilginç yönü ise yerel seçim havasından çok daha fazla genel seçim havasında olması. Her ne kadar tüm partilerin genel başkanlarının bugüne kadar olan söylemleri genel seçim havasında olsa da, aslında yerel seçimlerde insanlar yaşadıkları bölgeye kim daha fazla katkı sağlar ona bakıyorlar.  Mesela Karesi İlçesinde  bugüne kadar AK Parti’ye hiç oy atmamış hatrı sayılır bir çoğunluk Büyükşehir’de Yücel Yılmaz’dan yana tercih yapacak.

Neden?

Çünkü; Yücel Yılmaz ve ekibi 5 yıl boyunca Karesi İlçesinde gerçekten vatandaşa çok güzel hizmetler götürdü. Bu bir örnekti.. Şimdi gelelim Balıkesirspor Baltok’un seçimlerle ilgili bağlantısına.

Aslında bu konu kırmızı beyazlı camiaya gönül veren yüzbinlerin çok iyi bildiği bir konu ama ben bir kez daha hatırlatayım. Balıkesirspor Baltok, Büyükşehir Belediyesi ile ayakta kalan bir camia. Büyükşehir destek vermezse Balkes çöker..!

Şu anda ki maddi durumda ortada. Kaos..!

Beklenti 1 Nisan sabahı Büyükşehir Belediye Başkanlık koltuğuna oturacak ismin Balkes’e bakış açısı. Bu manada gözler bir yandan Cumhur İttifakının AK Parti’li adayı Yücel Yılmaz’a çevrilirken, öte yandan da Millet İttifakının adayı İsmail Ok’ta. Her ikisi de bugüne kadar Balıkesirspor Baltok ile ilgili güzel açıklamalarda bulundular. Balkes’e gönül veren bizler sandığa gittiğimiz zaman bir yandan yaşadığımız bölgenin gelişim ve refahını düşünerek oy kullanacaksak ta bir yandan da Başkan seçilecek ismin Balıkesirspor Baltok’a neler katabileceğini değerlendireceğiz. Neticede Balkes’e gönül veren insanlar olarak şunu söylemek isteriz; Kim Başkan olursa olsun yeter ki; Balkesli olsun..


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa