Bugünkü Haberler
Ekspres Gazetesi

KİMİLERİ MADAM KİMİLERİ ADAM..!

Doğru olan herşey er yada geç yolunu bulacaktır…

Şimdi biraz geriye dönelim..

2 sezon önce Samsunspor maçının 70. Dakikasında oyundan alınan Okan Alkan sahadan çıkarken kırmızı beyazlı teknik ekibe karşı sert bir şekilde tavır yapmış ve bu olaydan sonra kadro dışı bırakılmıştı. Okan’ın kadro dışı bırakılmasının ardından yine zamanın takım kaptanı Burak Çalık tüm futbolcuları kafalayarak teknik patron Can Cangök’e karşı kazan kaldırmak istemiş ama bu oyuna özellikle Nizamettin’in başı çektiği Mehmet Boztepe gibi futbolcular karşı çıkmıştı. İşte ne olduysa bundan sonra olmuştu. Can Cangök; kadro dışı bırakılan futbolcuların özür dilemesi halinde yeniden takıma dönebileceklerini ifade ettiyse de bu gerçekleşmemiş ve en nihayetinde kendisi istifa etmişti..Sonrası malum, takımın başına Giray Bulak getirilmişti. Giray hoca bu sezon transfer yasağının olmasına rağmen kadroda sadece Bulak Çalık’ı istememişti.

Tabiki bu olaylar yaşanırken bende Burak Çalık bir ismin futbol karakteri olarak Balıkesirspor camiasında hiçbir zaman bulunmaması gerektiği yolunda onlarca yazıyı kaleme almıştım. Tabiki bu yazılarım birilerinin canını öylesine acıtmıştı ki; hatta bir keresinde aracı ile bana mesaj gönderenler; “Bugün Saraç’a gaz verenler yarın kan vermeye gelmez kendine dikkat etsin” gibi ölüm tehditi içeren mesaj bile göndermişlerdi. Kimdi bunlar? Tabiki hampadan Balkesli geçinen tiplerdi..Onlar Burak Çalık gibi bir karakterle ‘çıkar ilişkisi’ne girmiş bedavacı kesimdi..

Burak’ın yerine kaptanlığa getirilen Nizamettin’de benim gibi hedef tahtasına oturtulmuş, neredeyse her maçta malum kesim tarafından protesto edilmişti..

Gel zaman git zaman..

Bugünlere kadar geldik.

Balkes’ten eline pasaportu verilen Burak Çalık, Denizli’nin yolunu tuttu. İlk icraatı, müridi Oğuz Yılmaz’ı kafalamak oldu. Peki Nizamettin ve Mehmet Boztepe ne yaptı? Ödeme sıkıntısı yaşayan Balıkesirspor için; “ Biz Balıkesirspor’luluğumuzu hiçbir şekilde tartışmaya açmayız. Her zaman bize sahip çıkan bu camiayı yarı yolda bırakmamız söz konusu olamaz”diyerek sözleşmelerini yenilediler..

Kimileri bu camiada madam kimileri de adam diye anılacak…!


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa