Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, yeni cumartesi pazaryerinin en güzel yerleri olan 106 ve 107 numaralı alanları “Ben oda başkanım, buralar benim hakkım diyerek” üzerine çöken Sebzeciler Odası Başkanı Aydan Baydan’ın oyununu bozdu. Kul hakkına büyük önem veren Avcı, Baydan’ın sahiplendiği 106 ve 107 numaralı yerleri açık attırmayla pazarcı esnafına verecek.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Ayhan Baydan’ın Cumartesi pazarında kurasız 106 ve 107 numaralı alanları almasına izin vermedi.  Sebzeciler Odası Başkanı Ayhan Baydan, Balıkesir’in en büyük semt pazarı olan Cumartesi pazarında Altıeylül Belediyesi’nin pazarcı esnafına yeni Pazaryerinde yer için yaptığı kuraya katılmadan “Ben oda başkanıyım, 106 ve 107 numaralı alanlar benim hakkım” diyerek pazarın en güzel yerlerini kendine ayırdı. Pazarcı esnafının tepkisi sonrasında söylemini değiştiren Baydan,“106 numaralı alanı bir garibana vereceğim ancak 107 numaralı alan” benim diyerek kurasız üzerine konduğu yerleri sahiplendi. 

 

YERLER AÇIK ARTTIRMAYLA VERİLECEK

Pazarcının tepkisi ve Sembol Medya’nın haberi sonrasında konu Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın önüne geldi. Kul hakkına büyük önem veren ve bu konularda hassas davranan Altıeylül Belediye Başkanı Avcı, olaya hemen el attı. Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Ayhan Baydan’ın kendine ayırdığı 106 ve 107 numaralı yerleri tekrardan belediye bünyesine aldıran Avcı, pazarın en gözde yerlerini açık arttırmayla pazarcı esnafına verilmesi talimatını verdi. Başkan Avcı, “Hiç kimseyi ayrıcalık yapılmayacak, adaletle ve kul hakkı yemeden hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.