Sigortashop Kadınlar Voleybol 1. Liginde 6. Hafta maçları geçtiğimiz gün oynanan karşılaşmalarla sona erdi. Ertelenen ve oynanmayan maçlar yüzünden son derece karışık bir hal alan ligde, Edremit BLD. Altınolukspor – Büyükçekmece Voleybol Akademisini mağlup etti.

Haftanın belki de en önemli maçlarından biri olan  maça Edremit BLD Altınoluk servisi ile başlandı. Balıkesir temsilcisi Altınolukspor sete fırtına gibi girdi ve henüz setin başında Büyükçekmece karşısında 3-0’lık seri yakaladı. Ancak serinin bozulması ile toparlanan Büyükçekmece Voleybol Akademi takımı üst üste hücumlar ile durumu 4-4 e getirdi. Eşitlik sonrası aldığı sayılarla moral olarak motive olan Büyükçekmece oyuncuları organize ataklarla ve alındıkları sayılar ile sette durumun tam tersine bir hal almasını sağladı. Edremit BLD Altınolukspor 4 sayıda kalırken Büyükçekmece geriden gelerek 4 sayılık farkla durumu 4-8 e getirdi. Durumun Büyükçekmece lehine hal aldığını gören Edremit BLD Antrenörü Ali Kamberoğlu mola alarak maçın bu bölümünden itibaren neler yapılması gerektiği konusunda oyuncularını tekrar uyardı ve tekrar oyuna dönüldü. Ali hocanın uyarılarına rağmen Teknik molaya 9-12 Büyükçekmece üstünlüğü ile  Setin ortalarına kadar tutuk ve dağınık bir oyun sergileyen Altınolukspor toparlandı ve önce 16-16 eşitliği sağladı, devamında da seti domine ederek ilk seti 25-20 alarak durumu maçta 1-0’a getirdi. 

 Körfezin sultanları, ikinci sete ise tabiri caiz ise fırtına gibi girdi. Setin başından itibaren üstün bir oyun ortaya koyan ve Büyükçekmece ile arasındaki skor farkını sürekli sabit tutan Körfezin Sultanları,  teknik molaya 12-10 önde girdi. Mola dönüşü sayı farkını bir ara 5’e kadar çıkartan Balıkesir temsilcisinde özellikle bu sette Maluh Oliviera’nın köşe hücumları, Buse Serbest’in orta ve tek ayak hücumları etkili oldu Bu seti de 25-18 set skoru ile alan Edremit BLD. Altınolukspor oldu.

 3. sete başlandığında Edremit BLD Altınolukspor skorun da verdiği rahatlıkla oyuna yine etkili başladı. Etkili oyun ile farkı bir anda açan Edremit BLD Altonolukspor bu sette skoru 13-3 e kadar taşıdı. Büyükçekmece Antrenörü Inessa Korkmaz’ın set içerisinde yaptığı oyuncu değişiklikleri de setin Büyükçekmece açısından kötü gidişine engel olamadı. Büyükçekmece’nin tek yabancı oyuncusunu MARINA son derece etkisizdi. 3. Set 25-20 ile Edremit BLD. Altınolukspor’un oldu ve Körfezin Sultanları 6. Haftayı da kayıpsız geçmiş oldu.  Edremit BLD. Altınolukspor maçı son derece ciddiye alan, yüksek motivasyon ile oynayan, demoralize olmayan, birbirine sürekli destek olan oyunuyla keyif verdi. 

 Müsabakada, Baş Hakem : Ferhat Büyükpamukçu, Yrd.Hakem : Ertan Yılmaz, Masada : Hüseyin Şahin, İhsan Arslan, Çizgide : Tuğçe Coşkun, Sıla Kayatepe görev yaparken, Gözlemci olarak Hüseyin Güngörmez görev aldı.