Futbol böyle bir şey kimsenin gözü ‘Hatice’yi görmez. Herkes neticeye bakar..!’

Lige kümede kalma hedefi ile başlayan Balıkesirspor’un  11.hafta alttan 2. sıradaki Altınordu ile evinde berabere kalıp 2. sıraya yerleşme şansını yitirmes,i stada gelen gelmeyen tüm taraftarlarda adeta ‘şok’ etkisi yarattı..!

Beyler isterseniz yeniden bir hatırlatma yapalım; “ bu takımın hedefi hala kümede kalmak”.

Neden derseniz. Öncelikle bu lig makas aralığı çok kısa olan bir lige dönüştü. İlk sıradaki takım ile 10.sıradaki takım arasında 6 puan, düşme potasındaki takım ile yine 10.sıradaki takım arasında 6 puan fark var. Bu şunu gösteriyor. 2 hafta üst üste kaybeden düşme hattına iner, 2 hafta üst üste kazanan play-off içine..

    MANDA YUVA YAPMIŞ SÖĞÜT DALINA..!

Manda’nın söğüt dalına yuva yapması ne kadar alakalı ise geçtiğimiz günlerde AK Parti İl Başkanı Ahmet Sağlam’ın Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı ve yönetim kurulunu ziyareti sırasında yaptığı, Zeytin Dalı Harekatı konuşması da o  kadar alakalı..!

O ziyaretin başlangıcında Başkan Kadir Dağlı doğal olarak zor şartlar altında takımı buralara kadar getirdiklerini ama artık güçlerinin kalmadığını, işin tehlikeli boyutlara ulaştığını ve hatta devre arasında ödemelerin en azından bir kısmını yapamaması halinde takımdaki futbolcuların serbest kalarak bavullarını toplayacakları mealinde bir konuşma yapıyor. Yani demek istiyor ki; buraya kadar iyi yol aldık ama geminin altı delik, bu delik tıkanmazsa batar..!

Peki, bu konuşmanın karşısında koskoca iktidarın İl Başkanı nasıl bir konuşma yapıyor; “ Zeytin Dayı Harekatı ülkemizin terör konusunda ne kadar kararlı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Tabiki biz Balıkesirspor’un arkasındayız..!”

Ben bu konuşmadan bir şey anlamadım. Siz anladınız mı, yoksa bendemi bir sıkıntı var..!

MUHALEFET SES VER..!

Balıkesirspor’da durum öyle bir şekil almış halde ki; sanki bu takıma AK Parti sahip çıkmak zorunda.. Tabiki öncelikle Büyükşehir ile merkezdeki Karesi ve Altıeylül Belediye’lerinin AK Partili olması böyle bir algı yaratıyor. Peki CHP, İYİ PARTİ, Balıkesirspor’u sadece seçimlerden seçimlere ‘laf ola beri gele..!’ olarak mı hatırlıyor? Beyler, Balıkesirspor bu şehrin markası. Siyaseti olmayan bir mecra,  taraftarlarının içinde her kesimden insan var. Bugün AK Parti’nin derdi olduğu kadar CHP’nin, İYİ PARTİ’nin de derdi olmalı ..Bu gün o koltuklarda AK Parti oturuyor, yarın sizlerin oturmayacağı ne malum..!