Uçan kuş yiyecek ararken kaplumbağayı görür yanına iner ve sorar.
~Bu telaş ne yolculuk nereye, der.
Kaplumbağa
~Sorma be dostum, der kuşa. Şu karşı tepenin ardında sevdiğim bekliyor. Ömrüm yeterse kavuşacağız. 2 yıldır yürüyorum ama hala varamadım… Sen ne şanslısın bak kanatların var tepeleri 10 dakikada aşarsın.
Kuş da der ki;
~Kolay kazanılan sevgi sağlam olmaz. Sonra bizim gibi daldan dala konarsın. Oysa sevgi için çaba harcanırsa o sevgiyi hiç bir kuvvet yıkamaz..!
Kıssadan hisse derler ya hani, işte öyle bir hikayeyle başlamak istedim yazıma. Bir de bu hikayenin üstüne aklıma gelen Selvi Boylum Al Yazmalım filmindeki meşhur söz… Sevgi neydi, sevgi emekti…
Günümüzdeki ilişkilere bakıyorum da uzun süren pek bir şey yok. Boşanmalar deseniz onlar da çoğalıyor. Sevgisizlikten olmuyor bunların hiç biri. Sadece sağlam temel atılmamış. Ne yazık ki o sevgilerin üzerine emek harcanmamış.
Önce işe kafanızdaki düşünceyi değiştirerek başlayın. Olmayacak bizim iş zaten demek yerine ya hiç başlamayın ya da sonuna kadar mücadele edin. Her şeyden önce Sevgi sabır ister. Karşınıza çıkan ilk zorlukta pes ederseniz ben o sevgiden şüphe ederim. Gerçekten istiyorsanız bir şeyleri tüm zorlukların karşısında dimdik durun ki temeliniz sağlam olsun. Kuşun da dediği gibi… İşte o zaman o sevgiyi hiç bir güç yıkamaz..!