Dünyanın en ünlü teknik direktörleri anlaştıkları dünya devi takımlara imza atmadan önce sözleşme dışı bazı isteklerde bulunurlar.

Mesela yaşayacakları kentin en iyi mahallesinde saray yavrusu ev isterler, otomobil olarak Bentley’den başlar Meseratti ile devam eder McLaren720 ile bitirirler. Kendilerine, analarına babalarına, eşlerine çoluk çocuklarına business class uçak bileti isterler, kalacakları saray yavrusu evlerine; “Nusret neredeyse arayın kebap göndersin” derler.. Yedikleri beyaz trüf mantarlı bourbon chice’nin faturasını 15 bin dolar olarak kulübe itelerler.

Bu teknik isimler Barcelona, Real Madrid, Mancester City, Bayern München vb takımların teknik patronlarıdırlar..

Peki Balkes’in yer aldığı TFF 1.Lig’de ki teknik patronlar sözleşme dışı hangi isteklerde bulunurlar.

Örneğin Ali Tandoğan’ın gidişinden sonra İstanbul piyasasında teknik direktör arayışına giren bizim başkan Kadir Dağlı diyor ki; “ abi masaya oturduk paradan önce adam ev, araba, at, kat, yat sıralamaya başladı. Peki bunlar dışınca takımı çalıştırmak için ne istersiniz diye sorduğumuzda ise, 500 bini peşin 1.5 milyon”..

Sanırsın Jose Mourinho Balkes’i imza atacak… İsterler o derece yani..

Hani bunları neden yazıyorum derseniz; bazı taraftarlarımız işi duygusala bağlayıp(!) ilde de yerli malı olsun istiyor ya, beyler Balıkesirspor’un teknik patronu Ramazan Kurşunlu kulübe masraf çıkarmamak için tesislerde kalıyor bilin istedim..  Bir şeyleri sallarken iki kere düşünüp ve elinizi vicdanınıza koyup sallayın..!