Balıkesirspor’da transfer tahtasının açılmasından sonra 12 yeni ismin takıma katılması bir anda beklentileri ‘küme düşmekten’ , ‘şampiyon oluruz’a çevirmişti..!

Hatta Ümraniyespor galibiyeti ve ardından zorlu İstanbulspor maçında son dakikalarda kaçan galibiyetle beklenti iyice tavan yapmıştı.

Şimdi geriye dönelim ve Teknik Patron Ali Tandoğan’ın yeni transferlerle ilgili sözlerini hatırlayalım. Ne demiş ti Tandoğan; “ Öncelikle takıma katılan tüm isimler kendilerini ispat etmiş isimler bunda hiçbir sıkıntı yok. Fakat hemen hemen hiç birisi tam olarak hazır değil. Hiç birisi kamp dönemi geçirmemiş. Günümüz futbolu fizik kondisyona dayalı bir sistem. Ne kadar iyi tekniğiniz olursa olsun, fizik kondisyonunuz yetersizse sahada istenileni yapamıyorsunuz.”.

Vanspor maçında tamda Ali Tandoğan’ın dediğini çıplak gözle gördük. Sahada yer alan tüm yeni transferler futbol mantalitesi ve teknik olarak iyiler ama kondisyon alarak yetersizler. Neticede Vanspor maçının ilk yarısında rakibine net bir üstünlük kuran Balıkesirspor’un ikinci yarıda pili bitince kupaya veda etti.

Peki performans olarak henüz hazır olmayan yeni transferlerimiz ne zaman hazır olur?.

Bu sorunun cevabı Teknik Patron Ali Tandoğan’da.. Sorar öğreniriz..